Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sukčiai „tikrina“ ne vandens skaitiklius, o pinigines

Senyvi žmonės turėtų neatverti buto durų ir neįsileisti „tikrintojų“, negavę iš anksto pranešimų apie vizitus ir apie tai nepranešę vaikams.

Biržuose pasirodė vandens skaitiklių tikrintojais prisistatantys sukčiai ir vagys. Nežinia, ar po Biržų miesto centrinių gatvių butus keliauja vienas ir tas pats asmuo, ar „zonomis“ pasiskirsčiusi grupė.

Trečiadienį apvogtos dvi garbaus amžiaus biržietės, į savo butus įsileidusios vandens skaitiklių tikrintojais prisistačiusius vyrus.

Pirmoji vagystė tą dieną įvyko 12 val. Sukčių auka tapo Vytauto gatvės 85 metų gyventoja. Į jos namus atėjęs nepažįstamas vyras sakė esantis vandens skaitiklių tikrintojas. „Patikrinęs“ skaitiklį vyras paprašė susimokėti už atliktas paslaugas. Kai vyriškis išėjo iš buto, moteris pasigedo piniginės ir 110 eurų.

Apie 16 valandą vandens apskaitos „kontrolierius“ apsilankė pas Rotušės gatvės gyventoją. „Tikrintojui“ baigus „darbą“ 76 metų moteris pamatė, kad „patikrinta“ ir jos rankinė. Pavogta joje buvusi piniginė ir 55 eurai.

Iš vienos nukentėjusios moters sūnaus apie vagystes išgirdęs UAB „Biržų vandenys“ direktorius Rimantas Martinonis sakė nemanantis, kad reikėtų viešinti įmonėje dirbančių ir po butus besilankančių kontrolierių nuotraukas.

„Nemanyčiau, kad to reikėtų. Yra kokie trys pastovesni tikrintojai, turintys darbo pažymėjimus su nuotraukomis. Be to, dėl galimybės patikrinti skaitiklius su butų gyventojais tariamasi iš anksto. Juk reikia žinoti, ar jie bus namuose“, - sakė direktorius.

Bendrovės „Biržų vandenys“ vadovas mano, kad garbaus amžiaus žmonių patiklumas kartais būna tiesiog stebinantis, ir vienintelis būdas jiems apsisaugoti nuo sukčių – į namus neįsileisti jokių svetimų žmonių.

„Pasibeldęs į mano duris vienas kažkoks darbuotojas sako, kad nebijočiau, nes jis su uniforma. O aš jam sakau, kad bus iškviesta policija, kuri irgi su uniformomis“, - sako biržietė senjora, savo namų durų neatverianti jokiems nepažįstamiems žmonėms. Apie visus galimus patikrinimus ir paslaugas siūlančius nepažįstamuosius ji visada informuoja vaikus.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video