Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sukčiai „skaitiklių tikrintojai“ – jau ir Kėdainiuose

Kėdainių mieste jau užregistruotas vienas atvejis, kai vandens skaitiklių tikrintoju apsimetęs vyras apgavo garbaus amžiaus senjorų porą. Respublikos gatvėje gyvenantys senjorai į savo butą įsileido vyrą, kuris neva turi patikrinti vandens skaitiklius. Deja, tai buvo sukčius, kuris pavogė senjorų pinigus. 

Nepadėjo ir rakinamos durys

Daugiabučiame name, kuriame „prasisuko“ vagis, įrengtos ir rakinamos lauko durys su telefonspyne. Tačiau sukčius į laiptinę pateko gan lengvai – jis prisistatė skaitiklių tikrintoju ir duris jam atvėrė patys daugiabučio gyventojai. Nieko neįtarusi senjorų pora įsileido vyriškį. Šis kambaryje ir vonioje užtruko gana ilgai, esą darbo buvo nemažai. Ir tik tuomet, kai jis išėjo, senjorai suprato, kad buvo apvogti. Buvo dingę piniginėje buvę pinigai. Žmonės pranešė policijai, į įvykio vietą atvyko pareigūnai. Jie dėl įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Prašykite dokumento

Policijos pareigūnai primena, kad, neįsitikinus atėjusio asmens žodžių teisingumu, nepažįstamų žmonių geriau neįsileisti. Tokiais atvejais būtina prašyti parodyti darbo pažymėjimą, o jei kyla įtarimų, geriau paprašyti ateiti kitu laiku, kai namuose bus daugiau žmonių, ir sileidus į butą, būti itin atidiems, nepalikti atėjūno vieno patalpoje.

Rakinkite duris

Policijos pareigūnai sako, kad duris rakinti yra būtina, mat pasitaiko atvejų, kuomet laiptinėse šmirinėjantys ilgapirščiai tikrina, kurios durys užrakintos, kurios ne. Jie taikosi bent trumpam patekti į butą. Todėl duris rakinti būtina net tada, kai būnate namuose ar trumpam išeinate padirbėti į kiemą, išeinate pas kaimyną ar iki parduotuvės. Ilgapirščiai veikia greitai, tad privalote užtikrinti, kad jiems nepavyktų patekti į jūsų būstą pro neužrakintas duris. Žmonės taip pat turi rūpintis savo saugumu.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video