Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sudie, „Saule“

Ne už kalnų rugsėjis ir naujieji mokslo metai, o mokyklos dar tik atsisveikina su buvusiais abiturientais. Epidemija pakeitė viską – mokymosi formą, egzaminų tvarkaraštį, net ilgus metus egzistavusias švenčių ir mokyklos baigimo iškilmių tradicijas.

Antradienį brandos atestatai įteikti Biržų „Saulės“ gimnazijos abiturientams. Simboliška, kad mokslo baigimo pažymėjimai įteikti Biržų pilyje, miesto širdyje, vietoje, dėl kurios Biržai yra žinomi ne tik Lietuvoje. Tikėkimės, kad Radvilų miesto šlovė įkvėps jaunus žmones siekti aukštų tikslų ne vien sau, bet ir savo kraštui, savo valstybei.

Apie tai kalbėjo ir pilies šviesiausiasis kunigaikštis, su savo mylima namų ponia išėję pasveikinti susirinkusios minios, „docentų ir studiozų“. „Tikiu, kad nepaprastai išprusę ir ne be naudos didesnę dalį šalių pažinę sukaupsite odisėjų išminties, patirsite daug džiaugsmo, dvasioje turtėsite ir į gimtą miestą pargrįžę, dirvoj, širdžiai mieloj, darbuositės narsiai“, - linkėjo jaunuomenei kunigaikštis, savo prakalbą baigęs linkėjimu skleisti šviesą gyvenimo sunkumuose.

„Saulės“ gimnazijos direktorius Dainius Korsakas juokavo, kad eidamas į piliavietę jautėsi tarsi eitų į antrą miesto šventę – toks gausus šventiškai pasipuošusių žmonių būrys čia susirinko. Anot direktoriaus, iš tiesų šiais metais „Saulės“ gimnaziją baigia 127 devyniasdešimt šeštosios laidos abiturientai ir todėl tiek daug žmonių susirinko pažymėti jų sunkaus ir atsakingo dvylikos metų darbo pabaigą.

phpNT5gnt php8kBUSY

„Kuo ypatinga ši laida? Jei reikėtų apibūdinti keliais žodžiais, tai reikėtų paminėti darbštumą, atkaklumą, siekį padaryti darbus iki galo. Dar įpusėjus pirmiesiems mokslo metams, prieš ketverius metus, mokytojai tarpusavyje jau kalbėjo, kad iš šių mokinių turėsime labai gerą abiturientų laidą. Jų buvo visur pilna: projektuose, meno kolektyvuose, sporte. Vežė apdovanojimus iš įvairių olimpiadų. Šiais metais gimnazistai gavo 19 šimto balų įvertinimų – tai daugiausia gimnazijos istorijoje. Tačiau ne šimtukai svarbiausia. Svarbu, ką jūs darysite su savo brandos atestatais, kokį kelią pasirinksite“, - kalbėjo direktorius D. Korsakas.

Anot direktoriaus, kasmet gimnazijoje įteikiama arti šimto padėkos ar pagyrimo raštų, tačiau tik vienas garbės raštas. Jis atitenka geriausiam gimnazistui, kurį renka mokytojai pagal tam tikras taisykles. Šiais metais geriausio gimnazisto titulas ir garbės raštas atiteko Matui Bagamolovui.

Matas kalbėjo apie ketverių metų patirtis gimnazijoje, pabrėždamas labiausiai įstrigusius kiekvienų metų momentus bei emocijas, savo ir draugų, kaip mokinių ir žmonių, kasmetinį augimą ir brendimą.

Paeiliui į baltu audeklu aptrauktas kėdes sėdosi „Saulės“ gimnazijos abiturientų klasės. Paskutinius palinkėjimus tarė klasės auklėtojos, direktorius D. Korsakas skaitė pavardes, įteikė brandos atestatus, nepamiršdamas paminėti jaunuolių pasiekimų ir apdovanojimų. Metas diktuoja savo tradicijas – vietoj rankos paspaudimo teko susimušti kumščiais. Bet tai netrikdė šventinės, tačiau šiek tiek pabaigos liūdesiu nuskaidrintos nuotaikos. „Visos mokyklos šventės turi nuotaiką ir dvasią. Man labiau patinka Šimtadienis, nes žinai, kad dar ne viskas, dar yra šiek tiek laiko. Šita liūdnesnė“, - sakė pedagogė, savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė.

Po oficialiosios dalies abiturientai pateko į tėvų ir senelių, draugų, artimųjų bei mylimųjų rankas bei glėbius. Gėlės, dovanos, džiaugsmo ir liūdesio ašaros, paskutinės bendros klasės nuotraukos, taip pat nuotraukos su geriausia drauge ar draugu, tėvais ir artimaisiais. Piliavietė tarsi dideliais žiedais pražydo spalvingai pasipuošusio jaunimo būreliais, pro pilies vartus išeinančiais į kitą gyvenimo etapą.

Antanas Vaičeliūnas

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video