Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sudegė ūkininko šeimos kauptas turtas

Itin skaudus gaisras per trumpą laiką sunaikino darbščių ir tvarkingų ūkininkų šeimos užgyventą turtą.

Šeštadienį Parovėjos kaime, Medeikių gatvėje, gyvenantis ūkininkas Rimvydas Tamulėnas, apžiūrėjęs gyvulius, skubėjo grėbti šieno. Apie 14 valandą jis išvažiavo į lauką, esantį vos už pusės kilometro nuo namų. Sugrėbęs du pradalgius jis, išgirdo didžiulį sprogimą. Toje pusėje, kur namai, pamatė kylančius juodus dūmus.

Sustabdęs pro šalį važiavusį automobilį ūkininkas parlėkė į namus. Juodžiausi nuogąstavimai pasitvirtino: jo sodyboje kilo gaisras.

Ugniagesius iškvietė namuose buvusi ūkininko žmona Regina Tamulėnienė. Ji, išleidusi vyrą į laukus, dar kurį laiką buvo kieme, tame pačiame ūkiniame pastate, kuriame įsiplieskė ugnis, tačiau jokio dūmų kvapo nejautė. Vėliau ji įėjo į kambarį.

Supratusi, kad kilo gaisras, R. Tamulėnienė skambino ugniagesiams. Juos kvietė ir kiti juodus dūmus išvydę žmonės.

Liepsnoms siautėjant žmonės apgailestavo, kad ugniagesiai, jų manymu, važiavo labai ilgai.

O Nemunėlio Radviliškio ugniagesių komandos vyrai kalbėjo apie gaisrą jau žinoję ir laukė pasiruošę keliolika minučių, tačiau neva ilgai iš centro negavo komandos vykti į gaisravietę.

Prasidėjus gaisrui R. Tamulėnienė skubėjo nuo degančio ūkinio pastato atkabinti pririštą sargų šunį. Kitas šuniukas sprogimo metu dingo ir į namus parsirado tik po paros.

Moteris bandė išgelbėti degančiame ūkiniame pastate buvusį traktorių. Deja, jo išvaryti į lauką moteriai nepavyko.

Atrišant šunį ir bandant išgelbėti traktorių R. Tamulėnienei apdegė ranka ir koja.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams, du garažai, malkinė ir daržinė jau degė atvira liepsna. Stogai buvo sukritę.

Daržinė ir perdanga buvo medinės, stogas dengtas šiferiu. Vienas garažas karkasinis, dengtas skarda, stogas dengtas polikarbonatu. Antro garažo stogas skardinis, vidus iškaltas mediena. Malkinė buvo medinė, be perdangos, stogas dengtas šiferiu. Kadangi buvo sausa, medinės dalys supleškėjo akimirksniu.

Gaisro metu visi minėti pastatai sudegė. Laimė, pavyko išsaugoti gyvenamąjį namą ir šalia buvusį kitą ūkinį pastatą.

Sudegė - virinimo aparatas, gręžimo staklės, sėjamoji, motoroleris. Nuo karščio sprogo pilnas dujų balionas, sudegė angliarūgštės balionas.

Skaudžiausia, kad sudegė prieš trejus metus pirktas traktorius „Fendt“ (1995 m.).

Ūkininko pastatai ir jame buvęs turtas buvo apdrausti. Traktorius, deja, buvo apdraustas tik privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu.

Šalia degusios daržinės, apie pusės metro atstumu, stovėjo du plastikiniai indai su dyzeliniu kuru (po 1 toną talpos). Jie nuo karščio išsilydė ir išbėgo kuras. Dalis kuro sudegė, kita dalis surinkta panaudojant 100 litrų naftos produktų skaidiklio mišinio.

Rimvydas Tamulėnas apgailestavo, kad kuro jis atsivežė vos prieš dieną iki nelemto gaisro. Suspėjo dyzelino įsipilti tik į abu traktorius.

Ūkininkas sakė norintis padėkoti gaisro metu ir po jo itin daug padėjusiai parovėjiečių Januševičių šeimai.

Vos išvydęs dūmus tiesiai iš laukų Raimundas Januševičius skubėjo iš degančio ūkinio pastato ištraukti traktorių. Nuo gaisro židinio patraukė toliau kultivatorių, kitus padargus. Nugriovęs malkinę, krautuvu sėmė ir iš ugnies gelbėjo malkas.

Raimundui Januševičiui talkino Gytautas Januševičius su sūnumi Gintu. Jie ir kiti kaimynai kitą dieną sutvarkė ūkininko šieną, nes po gaisro R. Tamulėnui suskaudo nugarą ir jis beveik nebegalėjo pajudėti.

R. Tamulėnas su šeima paskaičiavo, kad gaisro nuostoliai siekia 70 000 eurų. Šešias karves laikančiai ir keturiasdešimt hektarų pasėlių turinčiai šeimai tai milžiniškas nuostolis.

Gaisras, kaip įprasta, neapsiėjo ne tik be padedančių žmonių, bet ir trukdančių žioplių. Išvydę milžiniškus juodus dūmus automobilių vairuotojai ant kelio tarp Parovėjos ir Medeikių statė automobilius ir skubėjo stebėti gaisro. Iš abiejų kelio pusių sustatyti automobiliai trukdė eismą, keliu buvo sudėtinga pravažiuoti specialiųjų tarnybų automobiliams.

Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Nerijus Gudas sakė, kad gaisro priežastys tiriamos. Kol kas visiškai neaišku, kodėl kilo gaisras. Viena iš galimų versijų – gedimas elektros instaliacijoje.

Šeštadienio ryte, 9. 39 valandą, Parovėjos seniūnijos Juodžionių kaime degė elektros transformatorinė. Manoma, kad gaisro priežastis – gedimas elektros instaliacijoje.

Tą pačią dieną ugniagesiai buvo kviečiami į Pabiržės seniūnijos Kirdonėlių kaimą, Žalgirio gatvę. Pranešusieji žmonės sakė matantys dūmus, tačiau nematė, kas dega.

Paaiškėjo, kad saugiu atstumu nuo pastatų buvo deginamos šakos.

Jurgita Morkūnienė

 

 

 

Rekomenduojami video