Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sudegė augalininkystės ūkio biuro pastatas

Kėdainių rajone trečiadienio naktį siautė didelis gaisras – atvira ugnimi degė Danijos kapitalo modernaus augalininkystės ūkio „Ingleby Lithuania Agro“ biuro pastatas. Ugnis pastatą ir jame buvusius daiktus suniokojo visiškai. Beje, tai jau ne pirmoji nelaimė šiemet šiame ūkyje.

Pranešė liudininkas

02 val. 25 min. į Bendrąjį pagalbos centrą paskambino pilietis, kuris pranešė, kad Kėdainių rajono Šėtos seniūnijos Runeikių kaime mato didžiules liepsnas, įtaria, kad dega namas.

Tiesa, žmogus viską matė iš tolo, tad tiksliai negalėjo pasakyti, ar gaisras siautėja Runeikių kaime, ar šalia esančiame Liliūnų kaime, tačiau ugnies pašvaistė buvo tokia didelė, kad ją buvo galima matyti nuo pat Pagirių miestelio.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Pagirių ir Šėtos ugniagesių komandos, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos medikų ekipažas.

Paprašė pastiprinimo  

Vykstant į įvykio vietą buvo gautas papildomas pranešimas, kad Rikliškių gatvėje dega medinis namas, kuriame įrengtas biuras, greta degančio pastato yra ūkio paskirties angarai, teritorijoje yra technikos.

Pamainos vado prašymu į įvykio vietą papildomai pasiųstas dar vienas ugniagesių ekipažas – Okainių ugniagesių komanda.

Degė atvira ugnimi

Po 16 minučių į įvykio vietą atskubėjo pirmieji gelbėtojai. Jiems atvykus, biuro pastatas degė atvira liepsna, stogas buvo sukritęs.

„Pastatas 16×10 metrų dydžio, medžio karkaso konstrukcijų, perdanga medinė, stogas keturšlaitis, dengtas bitumine danga.

Šalia pastato buvo paliktas „Ford Ranger“. Automobilį buksyravimo lynu nuo gaisravietės nutempė ir išgelbėjo ugniagesiai“, – informavo Eglė Ruchajienė, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė.

Pranešėjas viską matė iš tolo, jis tiksliai negalėjo pasakyti, ar gaisras Runeikių kaime, ar šalia esančiame Liliūnų kaime, tačiau ugnies pašvaistė buvo tokia didelė, kad matėsi nuo pat Pagirių miestelio.Aut. past.

Nuostoliai dideli

Ugniagesiai valandą laiko kovojo su ugnimi, kol gaisras buvo visiškai užgesintas. Numalšinus ugnį konstatuota, kad gaisro metu nudegė ir sukrito pastato stogas bei perdanga, išdegė pastato vidus su ten buvusia biuro įranga bei dokumentais.

Vanduo gaisrui gesinti buvo tiekiamas iš dirbtinio vandens šaltinio, esančio 60 metrų atstumu nuo gaisravietės. Gesinti gaisrą padėjo įmonės darbuotojas su autokrautuvu.

Dėl ko kolo gaisras, aiškinasi valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai.

Toje pat įmonėje – ne pirmas gaisras

Beje, tai jau ne pirmoji nelaimė šiais metais šiame ūkyje. Rugpjūčio mėnesį degė augalininkystės ūkiui priklausanti grūdų džiovykla. Tuomet gaisras buvo lokalizuotas per keletą valandų, ugniagesiams ir tąkart padėjo įmonės darbuotojai. Iš viso džiovykloje buvo sandėliuojama 120 tonų grūdų.

Rekomenduojami video