Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Su savivaldybių žemės ūkio skyrių specialistais aptarti žemdirbiams aktualūs klausimai

Baigiantis metams ir artėjant naujajam 2022-2027 metų finansavimo periodui, žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikime su savivaldybių žemės ūkio skyrių specialistais aptartos aktualijos ir naujovės, savivaldybėms ir žemdirbiams svarbūs klausimai.

Ministras K. Navickas, sveikindamas susitikimo dalyvius, pabrėžė savivaldybėse dirbančių žemės ūkio specialistų svarbą dialoge tarp ūkininkų ir ministerijos.

„Planuojame po naujųjų metų su jumis pradėti konsultacijas, nes yra tikrai nemažai klausimų, kur reikia praktikų įžvalgų, pavyzdžiui, dėl pasėlių deklaravimo, Žaliojo kurso, ekoschemų įgyvendinimo. Labai gaila, kad rūpimų klausimų kol kas negalime aptarti gyvai, bet neabejoju, kad netrukus ateis laikas, kai galėsime susitikti, – sakė ministras. – Šiuo metu mus spaudžia terminai, nes turime iki  gruodžio 31 d. pateikti Europos Komisijai Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą. Dabar vyksta intensyvios konsultacijos su Žemės ūkio taryba ir Žemės ūkio rūmais, netrukus rezultatais galėsime pasidalinti ir su jums. Didžiausi atviri klausimai šiuo metu – privalomieji reikalavimai, ekoschemos, priešakyje dar laukia finansavimo prioritetų klausimai“.

Susitikime su savivaldybių žemės ūkio skyrių specialistais daug dėmesio skirta žemės ūkio technikos registravimui, mokesčių už aplinkos teršimą rinkimui. Žemės ūkio ministerija yra Traktorių, savaeigių žemės ūkio mašinų ir priekabų registro valdytoja, o jo tvarkytojai – VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras ir savivaldybių administracijos. Savivaldybėms, kurioms perduotas technikos registravimas ir priežiūra, probleminių klausimų kyla tikrai nemažai, tad nuspręsta, kad registravimo taisykles būtina keisti. 

Pastaruoju metu populiarėja ūkinių gyvūnų draudimas – dar visai neseniai savo gyvulius buvo apdraudę keli šimtai ūkininkų, dabar jų skaičius perkopė kelis tūkstančius. Savivaldybės dalyvauja administruojant ūkinių gyvūnų draudimo paramą ir jų dėka ūkininkai gauna kompensacijas. Pastaruoju metu Nacionalinė mokėjimo agentūra ieško būdų, kaip supaprastinti administravimą ir palengvinti darbą savivaldybėms.

Susitikime taip pat aptartos melioracijos, topografijos, pasėlių deklaravimo ir kitos sektoriui svarbios problemos.

Rekomenduojami video