Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Su audros sukeltais elektros tiekimo sutrikimais susiduria dar apie 20 tūkst. žmonių

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) turimais naujausiais, 13.00 val., duomenimis, elektros tiekimas atkurtas jau 74 tūkst. vartotojų, kuriems elektra buvo dingusi ilgiau nei tris minutes.

Galingai audrai talžius visą Lietuvą, dalis gyventojų sekmadienį ir pirmadienį susidūrė su elektros energijos tiekimo sutrikimais. Didžiajai daugumai elektra buvo dingusi mažiau nei tris minutes, teigia ESO.

Su elektros tiekimo sutrikimais vis dar susiduria apie 20 tūkst. klientų visoje Lietuvoje. Daugiausia gedimų fiksuojama pietvakarinėje šalies dalyje – ten, kur audra buvo stipriausia.

Pagrindinė elektros energijos persiuntimo nutraukimo priežastis yra dėl galingos audros pažeistos elektros oro linijos, pažymima ESO pranešime.

Šios vėtros atveju energijos tiekimo atstatymą sunkino ir tai, kad itin stiprus vėjas nutraukdavo elektros energiją pakartotinai, taip pat kėlė pavojų šalinant gedimus, keliai nutolusiose vietovėse sudėtingai pravažiuojami ir itin slidūs.

ESO duomenimis, masinius elektros tinklo sutrikimus šalina net 177 brigados, tačiau vien šiuo metu atskirų gedimų elektros tinkle, įskaitant ir pavienius gedimus, yra per 3 tūkst.

Rekomenduojami video