Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Stumbrai vis dažniau pavojingai priartėja prie magistralinio kelio

Pastarąją savaitę iš vietos gyventojų ar pro Kėdainius pravažiuojančių asmenų vis dažniau gaunama informacija, kad prie magistralinio kelio „Via Baltica“ pavojingai priartėję miškų galiūnai – stumbrai.

Šiuos didingus, bet kartu ir pavojingus gyvūnus visai šalia kelio prieš keletą dienų užfiksavo ir Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

Užfiksavo ankstyvą rytą

Kėdainių rajono meras V. Tamulis didelę stumbrų bandą užfiksavo ankstyvą rytą vykdamas į darbą. Stumbrus jis išvydo netoli Šilainėlių kaimo.

Mero teigimu, stumbrai buvo priartėję 20 metrų atstumu nuo judraus „Via Baltica“ kelio. Ir nors vaizdas akiai gražus, tačiau tokie gyvūnai šalia kelio yra labai pavojingi, mat neaišku, kada jie gali sugalvoti kirsti važiuojamąją kelio dalį.

Situacija ta pati

Tai, kad stumbrai yra didelis pavojus ne tik Pelėdnagių seniūnijoje, bet ir visame Kėdainių krašte, patvirtino ir tolimosios Truskavos seniūnijos gyventoja.

Okainių kaimo seniūnaitė Dalia Steberiokienė teigė stumbrų bandą visai šalia kelio kone kas rytą ir vakarą matanti ties Truskavos miesteliu, šalia „Via Balticos“ magistralės.

Stumbrai taip pat dažni svečiai ir Vilainių krašto ūkininkų laukuose.

Informuoja direkcija

Apie šalia kelio besiganančias stumbrų bandas dažnai informuoja ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Eismo informacijos centras dažnai įspėja, kad gyvūnai kartkartėmis pavojingai priartėja prie kelio ir vėl nubėga nuo jo.

Vairuotojų, važiuojančių keliu „Via Baltica“ atkarpa pro Kėdainių rajoną, prašoma būti budriems ir dėmesingiems, ypatingai tamsiu paros metu, kai matomumas yra sumažėjęs.

Numušė traukinys

Stumbrai galvos skausmą kelia ne tik automobilių vairuotojams, bet ir geležinkelininkams.

Štai prieš pusantro mėnesio Kėdainių rajone, ties Šilainių geležinkelio stotimi, prekinis traukinys susidūrė su stumbrų banda.

Kaip paaiškėjo vėliau, susidūrimo metu vienas gyvūnas buvo traumuotas mirtinai, o banda pabėgo. Kitą dieną „Rinkos aikštei“ apie nelaimę pasakoję aplinkosaugininkai pažymėjo, kad ant traukinio bėgių buvo partrenkta maždaug 15 metų amžiaus stumbro patelė.

„Tai ne pirmas atvejis, kuomet gyvūnai susiduria su traukiniu.

Šioje vietoje atvejų būta ir anksčiau. Čia yra laukai, kuriuose šie gyvūnai ir ganosi“, – sakė tąkart įvykio vietoje dirbęs Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Alfonsas Čeida.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video