Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Stovyklos už savivaldybės pinigus tik išrinktiesiems?

Kėdainių rajono taryboje suabejota, ar sąžiningai už savivaldybės pinigus kasmet organizuojamos vaikų vasaros stovyklos. Panašu, kad į jas gali patekti tik nedidelė saujelė išrinktųjų, o visų kitų vaikų tėvams reikia ieškoti arba privačiai organizuojamų stovyklų, kurios paprastai kainuoja tiek, kad toli gražu – ne kiekvieno kišenei, arba, žinoma, dar yra alternatyva išsiųsti vaikus pas senelius, jei tai įmanoma. O jei ne, tenka patiems tėvams galvoti, kuo vaikus užimti, tačiau sukontroliuoti, ką šie veikia atostogų metu, ne taip jau ir paprasta, jei abu tėvai dirba. Tad kaip patekti į stovyklas, kurios finansuojamos savivaldybės, o tiksliau – visų mokesčių mokėtojų pinigais, aktualus klausimas daugeliui tėvų.

Už 50 tūkst. eurų – 25 stovyklos

Kėdainių rajono savivaldybė vasaros stovykloms turi 50 tūkst. eurų biudžetą. Šiais metais iš šių pinigų buvo finansuotos 17 dieninių stovyklų bei 8 stacionarios stovyklos, kuriose vaikai buvo po keletą dienų arba visą savaitę.

Vis dėlto toks savivaldybės skiriamas finansavimas yra gerokai per mažas. Savivaldybės Švietimo skyriaus teigimu, norint finansuoti visus vasaros stovyklų projektus, kurie buvo pateikti šiais metais, būtų reikėję 97 tūkst. eurų.

Dėl finansų stygiaus finansavimo šiais metais negavo 16 dieninių ir 5 stacionarios stovyklos.

„Finansavimo poreikis yra didesnis, nes išaugusios kainos mažina stovyklų skaičių. Kainos didėja, stovyklų mažėja, o jų poreikis auga.

Norint išlaikyti bent tą patį stovyklų skaičių ir galbūt leisti jų skaičiui kažkiek augti, reikėtų finansavimą didinti bent jau 20 proc.“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė.

Stovyklose palieka tik pusę laisvų vietų

Tačiau ne mažesnė problema ir tai, kad net ir į tas 25 rajone organizuotas stovyklas vaikams buvo sudėtinga patekti. Be to, tai buvo įmanoma tik tiems, kurių amžius yra nuo 7 iki 18 metų, tad tarybos posėdyje buvo pateiktas siūlymas amžių kiek paankstinti ir priimti vaikus į stovyklas jau nuo 6 metų.

Bemaž pusė vietų savivaldybės finansuojamose stovyklose yra skiriamos vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose, sunkiau finansiškai besiverčiančių šeimų vaikams, neįgaliesiems, turintiems specialiųjų poreikių, pabėgėliams iš Ukrainos. Likusioji dalis vietų atitenka mokiniams, kurie po viešo skelbimo apie būsimas stovyklas pateikia prašymus dalyvauti būsimoje stovykloje.

Vietų skirstymo tvarka – ydinga, jai trūksta skaidrumo

Manoma, kad būtent dėl šių vietų skirstymo ir esama didžiausio neskaidrumo, ką patvirtina ir savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja V. Dobrovolskienė, pasak kurios, stovyklų organizatoriai, vos sužinoję, kad gaus finansavimą, nors apie stovyklą viešai dar nebūna pranešta, ima rinkti vaikus patys, norėdami užsitikrinti, kad stovykla tikrai įvyks.

Rajono taryboje dirbanti konservatorė Lina Šlamienė įsitikinusi, kad tokia praktika nėra skaidri ir aiški.

„Kodėl kai kurie stovyklų rengėjai gali rinktis vaikus iš anksto? Nemanau, kad stovyklos nesurinktų vaikų. Pačiai teko stebėti situaciją, kai paskelbus apie stovyklas viešai, registruojančio asmens telefonas netilo ir visos vietos užsipildė per porą valandų. Stovyklų poreikis didelis, o mes, kaip savivaldybė, nesuteikiame visiems lygiomis teisėmis kandidatuoti“, – kalbėjo politikė.

„Gal kai ims veikti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlomas centralizuotas vaikų priėmimo modelis, ši situacija pasikeis“, – svarstė V. Dobrovolskienė.

Siūlė sutartis sudaryti keliems metams į priekį

Valstiečiams ir žaliesiems rajono taryboje atstovaujantis Dalius Sarafinas teigė, kad tokia situacija susidaro ir dėl to, jog stovyklų organizatoriai neturi jokio ateities užtikrintumo.

„Rengiant stovyklą patiriamos kapitalinės išlaidos, o rengėjai nežino – laimės, nelaimės konkursą.

Reikėtų ilgalaikio pirkimo kokiems trejiems metams, kad verslas galėtų planuotis“, – siūlė jis, tačiau šis jo siūlymas liko tik ateities planams.

Turi užtikrinti vienodas sąlygas visiems vaikams

Tuo tarpu siūlymui, kad visiems krašto vaikams būtų sudarytos vienodos sąlygos patekti į vasaros stovyklas, pritarė visi politikai.

Kaip pastebėjo liberalas Saulius Grinkevičius, sunku būtų patikėti, kad stovyklos nesurinktų vaikų, o jei net ir taip nutiktų, būtų galima stovyklų organizatoriams leisti vėliau patiems kažkurį laiką ieškoti vaikų, kurie norėtų dalyvauti stovykloje.

„Visgi poreikis visada buvo daug didesnis. Tėvai juk dirba vasaromis, jiems dienos stovyklų tikrai reikia“, – reziumavo politikas.

Galiausiai rajono taryboje dirbantys politikai apsisprendė, kad kito posėdžio metu suformuluos apibrėžimą, pagal kurį visiems krašto vaikams bus vienodos sąlygos patekti į stovyklas.

Rekomenduojami video