Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Stirnos atklydo ir į miestelio, ir į miesto centrą

Miestų ir miestelių pašonėje gyvena ir stambesni laukiniai gyvūnai. Vieni dažniausiai sutinkamų – stirnos. Tačiau šie gyvūnai vis dažniau užklysta ir į miestų bei miestelių centrus, kur gausu žmonių. Prieš keletą dienų tokį stirnų apsilankymą galėjo matyti ir kėdainiečiai.

Stirna atklydo į Kėdainių centrą

Prieš porą dienų kėdainiečiai pranešė, jog stirna atklydo kone į patį miesto centrą – prie Tilto gatvės tilto. 

Vieni gyvūną fotografavo, kiti tiesiog stebėjo, dar kiti bandė ieškoti pagalbos ir skambino įvairioms tarnyboms.

Tačiau gyvūnas neatrodė sužeistas ar apsinuodijęs, pakilęs į kalną Vilniaus gatve ramiai nupėdino bendrovės ,,Lifosa“ link, o vėliau – į aplink bendrovės teritoriją vešantį miškelį ir krūmynus.

Gausybė žvejų stirnos neišgąsdino

Prieš beveik savaitę labai netikėtas stirnos apsilankymas užfiksuotas pačiame Vainotiškių kaimo centre. Čia pagrindine kaimo gatve taip pat ramiai žingsniavo stirna. Ji net ant Akademijos tvenkinio ledo užlipo, visai šalia žvejų praėjo. O jų tądien čia buvo daugybė, mat vyko respublikinės poledinės varžybos. 

Žvejai bei žiūrovai susižavėję žiūrėjo į gyvūną, jį fotografavo, kol šis ramiai nužingsniavo tvenkinio pakrantėje augančių krūmynų link. Žvėrelis tikrai neatrodė sužalotas ar ligotas.

Stirnų nereiktų gąsdinti

Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vedėjas Darius Jurevičius paaiškino, kad tokiais atvejais, kai gyvūnai atklysta į žmonių gyvenamas vietoves, svarbiausia jų nebandyti gąsdinti.

„Tampa įprasta, kad laukiniai gyvūnai vis pastebimi tankiai žmonių apgyvendintose teritorijose. Sutikus laukinį gyvūną miesto teritorijoje nereikėtų jo gąsdinti, švilpti ar kitaip bandyti nuvyti. Pabaidžius gyvūną gali nutikti nelaimingų atsitikimų. Laukiniui gyvūnui išbėgus į gatvę, jis gali patekti į eismo įvykį.

Todėl pilietiškiausia būtų informuoti Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrių apie laukinių gyvūnų pasirodymą mieste. Tuomet aplinkosaugininkai galės nuspręsti, ar gyvūnas pats galės sugrįžti į jam saugią teritoriją, ar reikės jį pagauti ir išvežti už miesto ribų“, – teigia D. Jurevičius.

Rekomenduojami video