Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Stebi sodininkų šiukšlinimo įpročius

Kėdainių rajone įsikūrusių sodininkų bendrijų rakštimi per daugelį metų tapo šiukšlintojai. Dar pernai pradėtas šiukšlintojų tramdymas su vaizdo kamerų pagalba miestuose pasiteisino, tad šiuo metu vaizdo stebėjimo kamera aktyviai „keliauja“ po įvairias sodininkų bendrijas. Beje, ten jau įrengiami ir specialūs ženklai, perspėjantys, kad atnešę šiukšles žmonės yra filmuojami.

Pavykęs reikalas

Dar pernai apie stebėjimo kameras užsiminęs miesto seniūnas Valentinas Tamulis džiaugiasi, kad atliekų tvarkytojai UAB „Skongalis“, bendradarbiaudami su savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriumi bei miesto seniūnija, prieš piktybinius šiukšlintojus pasitelkė stebėjimo kameras, o vos tik jas pastačius „karštuose“ taškuose užfiksuoti ir galimi pažeidėjai, kuriems teko stipriai paploninti pingines.

Privers susimąstyti

„Turime vieną modernią išmaniąją filmavimo kamerą, kurios dislokacijos vietą nuolat galime keisti. Tad piktybiški šiukšlintojai, prieš atsikratydami šiukšlių nederamu būdu, tikrai turėtų susimąstyti, kad juos gali stebėti vaizdo kamera. Jei neįmanoma su žmonėmis susitarti draugiškai, tenka imtis moderniausių priemonių, kad miestas būtų tvarkingas ir švarus“, – pristatydamas kamerų sistemą sakė UAB „Skongalis“ vadovas Laurynas Kazlauskas.

Įrengė ženklus

Šiemet „Skongalis“ dar aktyviau kovoja su šiukšlintojais, mat prie problematiškiausių taškų yra statomi specialūs perspėjantys ženklai, jog teritorija yra filmuojama, o pažeidėjai bus nubausti. Tokie ženklai jau sustatyti šalia miesto esančiuose Pašilių soduose. Specialiose iškabose taip pat pateikta informacija, kuriuose vietose galima tvarkingai ir legaliai atsikratyti visų šiukšlių ir nereikalingų daiktų.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video