Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Stambulo konvencija – didesnė dalis gyventojų šiam dokumentui nepritaria

Didesnė dalis gyventojų nepalaiko Stambulo konvencijos ratifikavimo, rodo Prezidentūros užsakymu atlikta apklausa.

Kaip rašo portalas delfi.lt, konvencijos ratifikavimui pritaria ir greičiau pritaria 22,1 proc. apklaustųjų, 48,8 proc. respondentų teigia tam nepritariantys arba greičiau nepritariantys, o 29,2 proc. neturi nuomonės šiuo klausimu. Prezidento kanceliarijos užsakymu apklausą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“, balandžio 8-17 dienomis. Interviu telefonu metodu apklaustas 1001 šalies gyventojas, tyrimas vyko 31 mieste ir 35 kaimuose. Respondentų buvo klausiama „Ar pritariate, kad Lietuva turi ratifikuoti Stambulo konvenciją?“.

„Prezidentūra periodiškai užsako visuomenės nuomonės apklausas aktualiais šalies politinės darbotvarkės klausimais. Šalia tiesioginių kontaktų tai papildomas šaltinis prezidentui sužinoti žmonių, kuriems jis tarnauja nuomones“, – paaiškino Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorės, Lietuvos mokslų akademijos narės, sociologės Aušros Maslauskaitės vertinimu, jeigu būtų norima iš tikrųjų sužinoti, ką žmonės mano apie Stambulo konvenciją, ir, ar jie pritaria ar nepritaria, reikėtų atlikti išsamesnį tyrimą. „Jeigu mes norėtume korektiškai turėti informaciją, reikėtų nepagailėti tų kelių šimtų eurų, (užsakovas šiuo atveju yra Prezidentūra), ir skirti rinkos tyrimų bendrovėms, kurios tikrai (ir šita, kuri atlieka, tikrai neabejoju jos kompetencija) padarytų tą tyrimą“, – delfi.lt sakė A. Maslauskaitė.

„Šituo vienu klausimu, kuris yra suformuluotas tokiu būdu, mes tikrai nesužinome Lietuvos visuomenės nuomonės apie Stambulo konvenciją.

Mes sužinome galbūt tik tai, ką jie girdėjo kažkur paminėta viešojoje erdvėje apie tai, priklausomai nuo to, koks turinys buvo ten minimas“, – pabrėžė mokslininkė.Rekomenduojami video