Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sprogusi padanga sunkiai sužalojo žmones

Skaudi nelaimė Biržų rajone įvyko trečiadienio vakare. Kočėnų (Nemunėlio Radviliškio seniūnija) kaimo lauko kelyje apie 19.30 val. sužaloti du Svidžių kaimo gyventojai – tėvas ir sūnus.

Ūkininkai kompresoriumi pūtė nuleistą traktoriaus „John Deere 7710“ galinę padangą. Pūtimo metu padanga sprogo ir sunkiai sužalojo abu vyrus. 1967 metais gimusį ūkininką į respublikinę Panevėžio ligoninę vežė iškviestas reanimobilis. Biržų rajono greitosios pagalbos medikų komandos mašina į Panevėžį vežė 22 metų vyrą.

Redakcijos žiniomis, jaunesnis vyras patyrė daugybinius rankos lūžius, buvo operuojamas apie 5 valandas, jo būklė vakar buvo vertinama kaip stabili.

Vyresniojo ūkininko, patyrusio ir galvos traumą, būklę Reanimacijos skyriaus medikai vadino kritine.

Dėl įvykio Biržų rajono policijos komisariate vakar pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įvykęs skaudus nelaimingas atsitikimas Žemės ūkio technikos serviso „Dotnuva Baltic“ specialistų nenustebino.

Anot technikų, traktoriaus padangose slėgis nėra labai didelis ir siekia apie 2 barus. Tačiau jei padanga yra pažeista, tai ją pučiant sprogimas tikrai galėjo įvykti. Ypač, jei pripūsta buvo per daug. Didelė padanga sveria kelis šimtus kilogramų, padangos guma yra stora ir plyšdama didele jėga gali tikrai sunkiai sužaloti.

„Ne veltui didelėms padangoms pūsti servisuose yra padaryti specialūs narvai, kurie sprogimo atveju apsaugo nuo atplaišų. Tokių atvejų išties yra buvę, ir laimingas tas, kuris nepatyrė sunkių sužalojimų. Dabar tokių atvejų pasitaiko retai“, - sakė „Dotnuva Baltic“ technikos serviso atstovas.

Specialistai pažymi, kad atsargumas būtinas naudojant padangų remonto komplektus, o ypač pučiant nuleistas padangas su flakonais, kurių užpildo pagrindas yra dujos.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video