Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šokiruojantis faktas: sodininkų bendriją kažkas skandino piktybiškai

Prieš keletą savaičių „Rinkos aikštė“ rašė apie susidariusią neeilinę situaciją Kėdainių miesto seniūnijai priklausančiame Justinavos kaime – čia skendo sodai. Gyventojai ir sodininkai skambino pavojaus varpais, mat buvo užlieti nameliai, daržai ir keliai. Kėdainių rajono savivaldybė sureagavo į gyventojų skundą, o tuomet ir paaiškėjo šokiruojantis faktas – sodininkų bendriją kažkas skandino piktybiškai.

Pranešė gyventojai

Netekę kantrybės prieš keletą savaičių skęstančius sodus telefone esančia vaizdo kamera nufotografavo ir paviešino sodininkai Aldona ir Vytautas Rimeikiai.

Sutuoktiniai turi sodą sodininkų bendrijoje „Rasa“.

„Labai prastas kelių tvarkymas, drenažas išvis tragedija. Skęsta mūsų sodai. 10–15 sodo sklypų užlieti, visa pakrantė plaukia.

Užlieti ne tik sklypai, bet ir kelias, pastatai, nameliai. Nors vanduo šią savaitę jau po truputį senka, bet vaizdas baisus“, – atsiduso ilgametė sodininkė Aldona.

Reagavo savivaldybė

Justinavos kaime įsikūrusių sodininkų bendrijų pirmininkai kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę ir pranešė apie neeilinę situaciją.

Į įvykio vietą atvyko Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus specialistai.

„Gavau ataskaitą iš Melioracijos skyriaus dėl apsemtų sklypų bendrijoje. Buvau šokiruotas tokio neprotingo saviveiklos veiksmo.

Prieš pat potvynį pats apžiūrėjau pylimo pralaidą, viskas buvo tvarkoje.

O tuomet kažkas piktybiškai užkišo lentą, kad padarytų žalos sodininkams“, – pranešė Justinavos pirmininkas Marius Čižeika.

Gyventojai ir sodininkai skambino pavojaus varpais, mat buvo užlieti nameliai, daržai ir keliai. Kėdainių rajono savivaldybė suragavo į gyventojų skundą, tuomet ir paaiškėjo šokiruojantis faktas – sodininkų bendriją kažkas skandino piktybiškai.Aut. past.

Įrengta kliūtis

Specialistai nustatė, dėl ko buvo užlieta sodininkų bendrija, sodų sklypai, daržai ir nameliai.

„Nuvykus apžiūrėti sausio 30 dieną, uždoryje buvo rasta įrengta kliūtis – specialiai užkišta lenta iš Nevėžio pusės.

Pakilus vandens lygiui, dėl kliūties vanduo pateko į sodų bendriją.

Šiuo metu kliūtis pašalinta.

Prašome, kad gyventojai neužsiimtų saviveikla“, – cituojamas Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialistas Saulius Jacius.

Nori dėmesio

Tačiau sodininkų bendrijų atstovai pasigenda daugiau dėmesio.

Sodininkų bendrijų vadovai stengiasi, kad problemos būtų sprendžiamos, tačiau vieniems sodininkams jos tiesiog yra per didelė našta.

„Prasta ta mūsų vadinama drenažo sistema, prasti tie drenažiniai grioviai. Reikia viską tvarkyti, Ilgojoje gatvėje reikia įrengti sistemą, nes ten praktiškai nieko nėra.

Mes stengiamės, norėjome Ilgąją gatvę atiduoti savivaldybei, kad perimtų savo žinion. Norime sutvarkyti, bet reikia išties daug darbų nuveikti“, – atviravo sodininkai.

Rekomenduojami video