Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sodininkų konfliktas – dėl statinėje kūrenamų atliekų

Kaimynų nesantaikos židiniu gali tapti ir ne vietoje pasodintas medis, ir ne laiku ištartas žodis. Štai Kėdainių rajono Pašilių kaimo sodininkai susipyko dėl vieno kaimyno statinėje kūrenamų atliekų. Konfliktą teko spręsti į įvykio vietą iškviestiems ugniagesiams.

Sekmadienio vidurdienį

Sekmadienio vidurdienį į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112 paskambinęs sodininkas meldė specialiųjų tarnybų pagalbos. Žmogus sakė, kad Pašilių soduose esančioje Kranto gatvėje kaimynas metalinėje statinėje nuolat kūrena įvairias atliekas, o nuo smarvės jam sunku kvėpuoti. Tuomet dispečerė perklausė skambinančiojo, ar laužas kūrenas ir šiuo metu. Tai patvirtinus, į įvykio vietą buvo išsiųsti ugniagesiai.

Teko užgesinti

Ugniagesių ekipažui atvykus į Pašilius, pranešimas pasitvirtino. Vienas sodininkas prisipažino deginantis atliekas. Žmogus teigė, jog atliekas kūrena tvarkingai, saugiai ir jas prižiūrėdamas. Jis nė nenumanė, kad gali kažkam trukdyti. Visgi ugniagesiai užgesino metalinėje statinėje smilkusias šiukšles.

Būtina laikytis

Ugniagesiai primena, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių ir įstatymų, kitaip laužų degintojams gresia ne tik įspėjimai, bet ir solidžios baudos.

„Laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir statinių, be priežiūros jų nepalikti, baigus degti laužavietei, ją visiškai užgesinti – užpilti vandeniu ar žemėmis. Nepilti laužavietės likučių ar šašlykinėje panaudotų anglių į buitinių šiukšlių konteinerius. Draudžiama išsemtus pelenus iš šildymo įrenginių laikyti plastikinėse tarose“, – paaiškino Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius.

Atliekas reikia rūšiuoti, o ne deginti

Pažymima, kad atliekas būtina rūšiuoti. Išrūšiuotas atliekas reikia išnešti į konteinerį, o žaliąsias galima kompostuoti. Žinoma, sode kūrenti šašlykinę ar laužą, kai įrengta laužavietė, galima, tačiau turi būti laikomasi tvarkos, laužas turi būti prižiūrimas.

Administracinių nusižengimų kodekse dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video