Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sodininkai tvarkosi bendrijų keliukus

Sodų bendrijų keliukai – tikra problema tiek patiems sodininkams, tiek valdžios atstovams. Susivieniję Kėdainių mieste ir rajone esančių sodininkų bendrijų pirmininkai ne kartą kreipėsi į savivaldos institucijas su pagalbos prašymu. Ir tiek miesto, tiek kaimiškosios seniūnijos pagal išgales ir pagal tai, kiek joms priklauso, atkreipė dėmesį į šią opią problemą. Sodininkų keliukuose jau darbuojasi greideriai, kurie lygina nuolat gausaus lietaus niokojamus kelius.

Darbuojasi patys

Deja, šiuo metu Lietuvoje galiojantys įstatymai numato, kad sodininkų bendrijų keliais turi rūpintis patys sodininkai, išskyrus tuos, kuriuos savo žinion perėmė Kėdainių miesto seniūnija.

„Mes savo keliukais rūpinamės patys. Patys greideriuojame, prižiūrime. Patys ir duobes pasilyginame, ir žvyro atsivežame. Viską darome patys.

Žinoma, mums pagalbos ranką, kai tik reikia, tiesia ir vietos seniūnija“, – sako Kėdainių rajono Pašilių kaimo sodininkų bendrijos „Chemikas“ pirmininkas Jonas Talmantas.

Laukia perėmimo

Sodininkai laukia, kol keliukus savo žinion perims rajono savivaldybė. Tuomet tikimasi, kad šie palaipsniui bus asfaltuojami.

„Aš pats dirbu Seimo kaimo reikalų komitete ir žinau, kad link to yra einama. Palaipsniui dirbama, kad keliukus perimtų iš sodininkų savivaldybės.

Tačiau tinkamam perdavimui tuos keliukus mes turime paruošti.

Jų plotis turi atitikti standartus. Todėl mes prašome sodininkų išsipjauti krūmus, nusikelti tvoras, kurios pernelyg įsikišusios į keliukus.

Tvarka turi būti, tada tik įvyks perdavimas – perėmimas“, – paaiškino J. Talmantas.

Sudėtinga padėti

Į pagalbą sodininkams neretai atvyksta ir seniūnijos su savo ar nuomotais greideriais. Tačiau šie metai, pasak specialistų, yra labai sudėtingi.

„Iš tiesų ši vasara – labai sudėtinga. Nuolatiniai lietūs, škvalai, gąsdinančios sinoptikų prognozės ne tik, kad neleido išvažiuoti seniūnijos greideriui tvarkyti kelių, bet ir atliktą darbą kaip mat suniokodavo.

Juk esant pažliugusiems keliams, greiderio leisti negali, o jei ir pasitaiko gera diena, pavyzdžiui, kaip buvo pavasarį, tai už savaitės prilijęs gausus lietus bei nuolat važinėjantys automobiliai vėl išmušdavo duobes.

Iš tiesų, dėl prastų oro sąlygų šiais metais labai sudėtingas laikotarpis tvarkyti seniūnijos kelius“, – paaiškino Pelėdnagių seniūnijos ūkvedys Algis Lankelis.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video