Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Socialinių darbuotojų kasdienybė: nors ir bijo užsikrėsti – lanko silpnesnius

Koronaviruso pandemijos metu, kaip niekada svarbus socialinių darbuotojų darbas. Tai jie rūpinasi globojamais vaikais, pristato maistą į namus vienišiems senoliams, suteikia kitą būtinąją pagalbą vargstantiems ar artimųjų neturintiems gyventojams.

Šilutės rajone koronavirusu jau užsikrėtė keli socialiniai darbuotojai, dalis jų yra izoliacijoje. Tačiau likusieji sveiki dirba, rūpinasi tais, kuriems pagalbos reikia labiau.

Pristato maistą prie durų

Karantino metu socialiniai darbuotojai sulaukia daugybės prašymų nupirkti maisto seneliams. Savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis ir pats sulaukia skambučių iš užsienio. Emigrantai praneša apie giminaitį ar buvusį kaimyną, kuriam reikia pagalbos.

Šilutės mieste dar gelbėja maistą į namus pristatantys prekybos tinklo „Egmina“ atstovai, kurie šią paslaugą teikia nemokamai. Kai kurie žmonės socialiniams darbuotojams perduoda pinigus, o šie palieka maistą prie jų durų.

Kiekvieną savaitę vis kitos seniūnijos atstovai važiuoja į Klaipėdą parsivežti besibaigiančio galiojimo maisto produktų. Socialinės darbuotojos sprendžia, kam šiuos produktus išdalinti. Taip ant vargingai gyvenančiųjų stalo, atsiranda pieno produktai, duona ir kt.

A. Šimelionis prisiminė atvejį, kai vieną žmogų skubiai reikėjo paguldyti į globos namus. Socialinės darbuotojos jį ir COVID-19 testą atlikti vežė, ir daugeliu kitų dalykų rūpinosi, nes daugiau tiesiog nebuvo kam. „Kai daugiau nėra kam, reikia jais rūpintis. Nors jos ir bijo užsikrėsti, bet eina“, – sako A. Šimelionis.

Dirba ir su sergančiais

Ekstremalių situacijų Operacijų centras yra pateikęs daug rekomendacijų, kaip socialiniai darbuotojai turėtų dirbti. Ir nors jie laikosi saugių atstumų, naudoja priemones, baimę užsikrėsti jaučia. Ir ji yra pagrįsta, nes koronavirusu jau susirgo dvi kaimiškųjų seniūnijų socialinės darbuotojos, kai kurioms teko izoliuotis.

Visgi daroma viskas, kad klientai neliktų be paslaugų. Pavyzdžiui, Socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai dirba ir nuotoliniu, ir kontaktiniu būdu.

Praėjusią savaitę problemų kilo Saugų vaikų globos namų Švėkšnos šeimynoje. Kai kurie vaikai Rusnės specialiojoje mokykloje užsikrėtė koronavirusu, dėl to turėjo izoliuotis ne tik jie, bet ir šeimynos darbuotojai. Teko ieškoti, kas galėtų dirbti su vaikais, spręsti kaip užtikrinti sklandų šeimynos gyvenimą.

Šilutės senelių namų nepalietė

Praėjusią savaitę koronavirusas dar nebuvo palietęs Šilutės senelių globos namų gyventojų. Tiesa, nuo praėjusio mėnesio ši įstaiga vadinama Šilutės socialinės globos namais, pavadinimas pakeistas dėl to, jog keitėsi nuostatai. Nuo kitų metų šie namai turės filialą Saugose, taip pat teiks trumpalaikės arba ilgalaikės globos paslaugą įvairaus amžiaus negaliesiems.

Pasak A. Šimelionio, būna daug skubių atvejų, kai ir jauni žmonės grįžta po gydymo ir neturi namiškių, kurie galėtų jiems padėti. Tokiems žmonėms reikalinga nuolatinė priežiūra. Anksčiau socialiniai darbuotojai kreipdavosi į kitas savivaldybes, prašydami apgyvendinti tokius žmones, nuo šiol tą bus galima padaryti ir Šilutės rajone.

Rekomenduojami video