Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Socialinės pašalpos – už dyka?

Biržų rajono vadovus ir seniūnijų seniūnus pasiekė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rekomendacijos. Jose siūloma neorganizuoti viešųjų darbų asmenims, kurie turi atidirbti už socialines pašalpas. Maža to: nurodoma, kad jiems nebereikės už tai atidirbti ir ateityje. Ši rekomendacija sukėlė vienų seniūnų ir seniūnijų darbuotojų pasipiktinimą, kiti tai priėmė kaip normalų reiškinį.

Žmonės bijo

Biržų miesto seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė sako, kad netekus vadinamųjų „visuomenininkų“ mieste nebebus kam dirbti. Tad, kaip ji liūdnai juokavo, beliks seniūnei su pavaduotoja imti maišus ir eiti šiukšlių rinkti.

„Žmonės ir patys nenori dirbti. Mėnesio pradžioje būdavo apgultis, visi skambindavo, klausdavo. Dabar net nesiteirauja. Girdėjom, yra sakančių, kad bijo koronaviruso ir dėl to neis dirbti. Tokio žmogaus ir nepriversi, kuris bijo. Nors yra, kas suprato, kad mums reikia pagalbos, ir dirbo“, - kalbėjo seniūnė.

Seniūnę labiausiai stebina, kodėl už pašalpas nereikės atidirbti ir ateityje. Ji neįsivaizduoja, kaip tai bus padaryta praktiškai.

Bet kokiu atveju K. Undzėnienė pažadėjo, kad, kiek įmanoma, miestas nebus apleistas.

„Man tokia tendencija nelabai patinka. Žinoma, kai kurie darbininkai daugiau vaikšto, nei dirba. Gal iškentėsim, mažiau ligą platinsim. Bet tai negeros tendencijos. Įpras žmonės nedirbti ir gauti pašalpas. Jie norėtų, kad taip būtų, bet mes nenorim“, - apie už pašalpas atidirbančius asmenis svarstė Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas.

Pasaulis nesugrius?

„Tokią rekomendaciją gavome. Apsispręsti turėsime patys. Kad žmonės būriu dirbtų, net kalbos nėra. Bet po vieną parkelyje visai įmanoma“, - galvoja Pačeriaukštės seniūnijos seniūnas Aurimas Frankas.

Jei šie asmenys nedirbs, tuomet neturėtų būti reikalaujama, kad visur būtų tvarka.

„Pasaulis nesugrius. Bet galimybės palaikyti tvarką smarkiai sumažės“, - apie galimybę nedirbti asmenims už socialines pašalpas mano A. Frankas.

Pabiržės seniūnijos seniūnė Vita Zurbaitė sakė, kad žiemos metu nebuvo kviečiami asmenys, kurie turi atidirbti už pašalpas. Žiemą sniego nebuvo, o šiukšles nuolat rinko seniūnijos darbuotojai. „Nėra bėdos, kad darbai bus vykdomi mažesne apimtimi“, - įsitikinusi seniūnė.

Parovėjos seniūnijos seniūnės pareigas einanti Daiva Juozaitienė nepritaria tam, kad nereikėtų atidirbti už pašalpas. Tačiau karantino laikotarpiu nuo darbų, jos įsitikinimu, reikia susilaikyti, ką seniūnija ir darė iki šiol. O vėliau, jos nuomone, darbai bus organizuojami taip, kaip ir anksčiau.

Valstybės pozicija atrodo keistai

Vabalninko seniūnijos seniūnas Laimutis Braždžionis neslėpė, kad šis ministerijos raštas papiktino ir jį, ir seniūnijos komunalinio ūkio darbininkus.

„Taip išeina, anie negali, o seniūnijų komunalininkai kasdien gali dirbti tuos pačius darbus. Tai sužinoję žmonės, švelniai tariant, keistai jaučiasi“, - sakė seniūnas.

Jo įsitikinimu, asmenys, atidirbantys už pašalpas, galėtų po vieną kokias šiukšlytes parankioti. Labai stebina ir tai, kad pagal rekomendaciją šių darbų nereikėtų atlikti ir ateityje.

„Mes užtikrinsime švarą ir tvarką. Bet iš valstybės pusės tai keistai atrodo“, - kalbėjo seniūnas L. Braždžionis.

Maistas – ant slenksčio

Papilio seniūnijos seniūnas Renas Čygas sako, kad yra darbų atokiose vietose, kur žmonės po vieną tikrai gali dirbti. Tarkim, kirsti krūmus pakelėse, tvarkyti kapines.

Seniūnijoje yra 150 pašalpų gavėjų, už jas atidirba apie 80 žmonių.

„O dar socialiai remtiniems asmenims maistą į namus turėsime pristatyti - atvežti ir padėti ant slenksčio“, - kalbėjo seniūnas.

Seniūnijoje maistą skurstantiems asmenims gauna 250 žmonių.

Darbų nestabdys dėl rekomendacijų

„Mums yra savo darbų ir nestosime dėl rekomendacijų. Reikia vadovautis protingumo kriterijais“, - įsitikinęs Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius.

Šiuo metu, kol orai prasti, darbų nėra. Bet jiems pagerėjus yra numatytų darbų – malkų krovimas, pakelių ir kapinių šiukšlių rinkimas. Darbai jau asmenims paskirstyti, jie tik laukia, kol juos galės atlikti.

„Jei protingai vadovausime, bėdų nebus. Tų meškos paslaugų turime ne vieną. Jei reaguosi, nieko negalėsi daryti“, - įsitikinęs G. Kubilius.

 

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video