Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sniego valytojams trūksta darbo rankų

Pirmadienį Kėdainių rajono savivaldybės vadovai – meras Valentinas Tamulis ir administracijos direktorius Arūnas Kacevičius susitiko su sniegą mieste valančios įmonės „Ecoservice projektai“ direktoriumi Artūru Prokarenka. Nors savivaldybės vadovai išsakė nemažai priekaištų įmonei, o ši pažadėjo pasitaisyti, tačiau susirinkimo pabaigoje buvo konstatuota, kad šiomis dienomis situacija mieste vis tik gerėja.

Dvi baudos

Kėdainių miesto gatves, gatveles, aikštes, šaligatvius ir laiptus valančiai šiauliečių komunalininkų įmonei „Ecoservice projektai“ per pastarąsias dvi savaites Kėdainių miesto seniūnija skyrė net dvi baudas.

Baudos buvo skirtos už nenuvalytus ar už netinkamai nuvalytus šaligatvius.

Tai įvyko po to, kai miesto seniūnijos atstovai ir bendrovės „Ecoservice projektai“ atstovai apžiūrėjo ir įvertino Kėdainių miesto šaligatvių būklę.

Po šios apžiūros ir baudų skyrimo, situacija mieste stipriai pasikeitė – bendrovė metė dar didesnes technikos pajėgas valyti šaligatvių ir gatvių. Savaitgalį Kėdainiuose darbavosi ne tik komunalininkų traktoriukai, bet buvo atsiųsti ir du papildomi krautuvai bei greideris.

Reikia susiimti

Kėdainių rajono meras V. Tamulis pastebėjo, kad po savaitgalio vaizdas Kėdainių mieste pasikeitė. Meras norėtų, kad bendrovė didintų savo personalo skaičių bei techninius pajėgumus.

„Žinoma, kad bendrovėje trūksta žmonių. Gal būt reikėtų jų priimti daugiau, jei tie, kurie dirba, nespėja susitvarkyti?

Bet po šio savaitgalio vaizdas mūsų mieste pasikeitė, vadinasi galima dirbti tinkamai.

Taip nutiko, nes buvo skirta papildoma technika, kuri ir nuvalė šaligatvius.

Anksčiau buvusi situacija mūsų netenkino. Žmonės skundėsi, o ir pats, įvertinęs miesto šaligatvius, radau mieste nevalytų ar prastai nuvalytų vietų“, – pažymėjo V. Tamulis.

Vardijo problemas

Meras susitikime įvardijo ir problemines Kėdainių miesto vietas, kurias įmonė pažadėjo nieko nelaukdama nuvalyti.

„Visos problemos prasidėjo nuo sausio 19 dienos. Tą dieną pradėjo smarkiai snigti.

Snygis tęsėsi ir kitomis dienomis. Buvo tokių šaligatvių, kurie buvo nenuvalyti keletą parų.

Mes tikrai nenorime sulaukti kol įvyks koks nelaimingas atsitikimas.

Pats mačiau nevalytus Birutės gatvės šaligatvius. Pramonės gatvėje pėsčiųjų ir dviračių takas nebuvo nuvalytas. Buvo nenuvalytų ar negerai nuvalytų gatvių Babėnuose.

Prastokai nuvalytas takelis, vedantis pro Kėdainių areną, nenuvalyta Kauno gatvės kapinių aikštelė“, – vardijo meras.

Kelininkai pykstasi su komunalininkais

Susitikimo metu išaiškėjo dar viena problema – kelininkai pykstasi su komunalininkais.

Autobusų stoteles ir ten esantį sniegą rankiniu būdu nuvalo „Ecoservice projektai“ darbuotojai, tačiau Kėdainių kelių tarnybos sunkvežimiai, kurie valo centrines miesto gatves, nuo gatvių sniegą vėl nustumia ant stotelių.

„Problema iš tiesų yra. Bet ją galima ir reikia išspręsti.

Mes matome, kad stotelės būna gerai nuvalytos, tačiau pravažiuojantys gatves valantys sunkvežimiai jas vėl užverčia sniegu. Tada žmonės skundžiasi, kad negali išlipti ar įlipti į autobusą.

Problemą reiktų spręsti taip, kad kelininkai, važiuodami pro stoteles, mažintų greitį, valytų atsargiau ir atidžiau. Tada valytojams nereikėtų vėl iš naujo valyti stotelių“, – kalbėjo V. Tamulis.

Situacija neeilinė

Tuo metu susirinkime dalyvavęs Kėdainių miesto seniūnijos mentorius Juozapas Kanišauskas akcentavo, kad dabar reikia ne barnių, o susitelkimo, mat tokio snygio seniai nematė ne tik Kėdainiai, bet ir visa Lietuva, tad ir problemų yra visur.

„Šią žiemą sniego iškrito labai daug ir per labai trumpą laikotarpį. Situacija išties neeilinė.

Problemų yra ir gatvėse, ir šaligatviuose, ir kaimo keliukuose.

Šiandien čia tam ir susirinkome, kad kalbėtis, tartis, spręsti bėdas.

Dar visa žiema prieš akis, dar visas vasaris, kovas. Bus bėdos dar daug, bet tikėkimės, kad visi kartu susitvarkysime.

Kaip ir minėjau, valant gatves, trūksta darbo rankų, žmonės pervargę, nepailsėję. Bet klausimai sprendžiami – daugėja technikos, daugės ir žmonių, tad viskas bus gerai“, – optimistiškai nuteikė J. Kanišauskas.

Susitvarkys su sunkumais

Sniegą mieste valančios įmonės „Ecoservice projektai“ direktorius A. Prokarenka pripažino, kad bendrovei yra kur pasitaisyti. Jis žadėjo didinti Kėdainiuose žmogiškus rusursus, o technikos mūsų mieste jau padaugėjo prieš keletą dienų.

„Į žmonių nusiskundimus mes tikrai reaguojame.

Yra tų problemėlių, bėdelių mieste, bet mes jas išspręsime. Jau šiandien yra pasitelkti papildomi pajėgumai ir mes artimiausiomis dienomis susitvarkysime.

Mes ir patys susiduriame su tokia infrastruktūra, kurią nuvalyti yra labai sunku.

Yra labai siaurų šaligatvių, kurie yra prie pat gatvės. Kelininkai mums visą sniegą nuo gatvės suverčia ant šaligatvio, tad mūsų kova gaunasi lyg kova su vėjo malūnais.

Iš tiesų šiomis dienomis yra labai sunku suteikti kokybišką paslaugą, bet mes tikrai negailėsime pinigų, didinsime pajėgumus ir viskas bus išspręsta“, – žadėjo A. Prokarenka.

Apžiūrėjo miestą

„Ecoservice projektai“ direktorius A. Prokarenka po susitikimo su rajono vadovais pats apžiūrėjo Kėdainių miestą.

„Esu įsitikinęs, kad kiekviena techninė problema turi techninį sprendimą. Taigi, tuos sprendimus mes rasime.

Aš labai tikiuosi, kad dauguma žmonių bus patenkinti, tačiau dabar žiema, tad, kad ir kaip gražiai atrodytų miestas, visada bus tokių, kurie bus kažkuo nepatenkinti“, – atsiduso komunalininkų vadovas.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video