Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sniego valymas sutelkė gyventojus – padeda vieni kitiems

Iškritęs gausus sniegas ne tik pridarė rūpesčių kelininkams, komunalininkams, seniūnijoms, bet ir sutelkė daugiabučių bendrijų, kaimelių, gyvenviečių gyventojus. Sniego valymui organizuojamos talkos, gyventojai padeda vieni kitiems – atsiranda geradarių, kurie savo turima technika nuvalo ne tik savo kiemą, bet ir visą gatvelę.

Subūrė kaimynus

Kėdainių miesto gyventojas Vytautas Morkūnas bendro kiemo ir gatvelės valymui sutelkė visus kaimynus.

„Principas tas, kad visą kvartalą nuvalė, visas gatveles nuvalė, visus akligatvius nuvalė, o mūsų tokią nuošalią vidinę gatvelę pamiršo.

Skųstis nenorėjome, tai teko burtis su kaimynais į talką, nes kai kurie ryte į darbus nebūtų išvažiavę. Susibūrėme septyniese ir nuvalėme mūsų gatvelę“, – paaiškino Strazdelio gatvės akligatvio gyventojas.  

Padeda vieni kitiems

Kėdainių miesto ir rajono gyventojai padeda vieni kitiems – atsiranda geradarių, kurie savo turima technika nuvalo ne tik savo kiemą, bet ir visą gatvelę. Vienas iš tokių – Lipliūnų kaimo gyventojas Remigijus Ylius.

Vyriškis atsikelia anksti ryte, kad prieš kasdienį darbą Krekenavos agrofirmoje spėtų sau ir kaimynams nuvalyti Astrų gatvę.

„Nusivalau savo kiemą, nuvalau ir kaimynų kiemus. Toks jau esu.

Turiu technikos ir man padėti žmonėms nesunku, juk vienoje gatvelėje gyvename. Visi vieni kitus pažįstame, tai kaip nepadėti“, – nedaugžodžiauja vyriškis.

Reto darbštumo

Lipliūnų kaimo aktyvistė Jadvyga Banevičienė negaili gerų žodžių savo kaimynui R. Yliui. Pasak moters, jokios pusnys nebaisios, kai šalia gyvena toks kaimynas.

„Reto darbštumo ir nuoširdumo žmogus, kuris visuomet atskubės į pagalbą, kai to reikia. Štai ir šiandien, nuo ankstaus ryto, jo traktoriukas burzgia mūsų gatvėje“, – džiaugiasi savo kaimynu Remigijumi Astrų gatvės gyventoja.

Negaili pagyrų

Kaimo darbštuoliui Remigijui vietiniai tikrai negaili pagyrų. Vyriškis ne kartą yra ištiesęs pagalbos ranką kaimynams.

„Apie Remigijų atsiliepimai – tik patys geriausi. Remigijus Lipliūnuose gyvena daugiau kaip 10 metų.

Išties jis geras, draugiškas, darbštus žmogus, niekada neatsisakantis padėti.

Turi nedidelį traktoriuką, kuriuo pavasarį išdirba gyventojams daržus, o šiuo metu prastumdo sniegą ne tik savo kieme, bet nuvalo ir visą Astrų gatvę. Jis padaro kiek spėja nuo ankstaus ryto, o po to išvažiuoja į darbą.

Myli gamtą, mėgsta tvarką, grožį. Visada dailiai nušienauta žolė apie jo namus. Tai – Remigijaus poilsis. Retai pamatysi šiaip jų vaikštinėjantį“, – kalbėjo vietos gyventoja J. Banevičienė.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video