Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šlapaberžės mokinukus gąsdino širšės

Praėjusios savaitės pabaigoje ugniagesiams ir vėl teko vykdyti neeilinę užduotį – gelbėti mokinukus ir mokyklos personalą nuo piktų širšių. Tai jau antrasis atvejis šiais metais, kuomet šie vabzdžiai įsitaiso ugdymo įstaigos teritorijoje. 

Kreipėsi į BPC

Ketvirtadienio popietę į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) paskambino Akademijos mokyklos ūkvedė, kuri  pranešė, kad Dotnuvos seniūnijos Šlapaberžės kaimo Miškų gatvėje esančiame Akademijos gimnazijos Šlapaberžės skyriuje rastas širšių lizdas. BPC darbuotojai įvertino iškilusį pavojų vaikams ir į įvykio vietą išsiuntė ugniagesius gelbėtojus. Atvykę specialistai išardė ventiliacijos angą ir sunaikino širšių lizdą.

Ne pirmas

Ugniagesių teigimu, šį mėnesį jų pagalbos dėl ugdymo įstaigą užpuolusių širšių prireikia jau antrą kartą. Mėnesio pradžioje ugniagesiai skubėjo į Kėdainių miesto Skongalio gatvėje esančią mokyklos-darželio „Laimingi vaikai“ teritoriją, mat buvo pranešta, kad gyvatvorėje yra širšių lizdas, kuris kelią pavojų vaikams ir personalui. Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams, atlikta žvalgyba, nustatyta, kad širšių lizdas po žeme. Ugniagesiai į lizdą pripylė 20 litrų vandens ir užkasė. Darželio atsakingam asmeniui buvo liepta kreiptis į UAB  „Dezinfa“. Po ugniagesių apsilankymo širšės ramybės nebedrumsčia.

Trūksta žinių

„Gyventojams trūksta žinių, kaip reikėtų elgtis su šiais neretai žmogaus gyvybei pavojingais vabzdžiais. Jokiu būdu negalima judinti jų lizdo, kol širšės yra aktyvios, t. y. dienos metu.

Nerekomenduotina ant jų purkšti įvairias priemones, įsigytas parduotuvėse, nes jų poveikis yra trumpalaikis ir dažnai tik suerzina vabzdžius, taip pat baidyti ar kitaip bandyti jas vyti iš teritorijos. Širšės tik labiau įsiutinamos. Deja, gyventojai ne visada kreipia dėmesį į perspėjimus ir taip dar labiau sunkina padėtį sau ir specialistams“, – perspėja  „Dezinfos“ kenkėjų kontrolės ekspertai.

Teisingiausias sprendimas yra kreiptis į kenkėjų kontrolės specialistus.  Širšes, vapsvas ir jų lizdus naikina įvairios bendrovės, atliekančios kenkėjų kontrolės bei dezinfekavimo paslaugas.

Rekomenduojami video