Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siūlomas kompromisinis sprendimas dėl narkotikų dekriminalizavimo

Jei bendradarbiaujama su teisėsauga, siūloma už neteisėtą disponavimą nedideliu kiekiu kanapių netaikyti baudžiamosios atsakomybės.

Tokį pasiūlymą Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektui dėl narkotikų dekriminalizavimo įregistravęs Seimo narys Petras Gražulis sako, kad tai kompromisinis variantas.

„Projekte numatyta dekriminalizuoti mažus narkotinių medžiagų, pagamintų iš kanapių, kiekius, tačiau kitų šalių, pavyzdžiui, Olandijos patirtis aiškiai rodo, kad toks veiksmas kaip tik paskatina jaunimą didinti narkotinių medžiagų vartojimą, kuris turi tendenciją peraugti į sunkiųjų narkotikų vartojimą.

Todėl siūlau tokį kompromisinį variantą – jei yra bendradarbiaujama su teisėsauga, atskleidžiant pagalbininkų ir pardavėjų tapatybes, tai baudžiamoji atsakomybė už tokį pirmą kartą nebūtų taikoma. Tačiau už antrą tokį kartą jau būtų taikoma baudžiamoji atsakomybė“, – savo pasiūlymą aiškina P. Gražulis.

Baudžiamajame kodekse jis siūlo įteisinti, kad už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti neatsako asmenys, kurie „neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį kanapių (jų dalių), kanapių aliejaus, kanapių dervos, kanapių ekstraktų ar tinktūrų neturėdami tikslo jų parduoti ar kitaip platinti, tačiau tik tuo atveju, jei bendradarbiauja su policija, atskleisdamas narkotinių ar psichotropinių medžiagų platintojų tapatybes, ir kreipiasi į sveikatos priežiūros įstaigą dėl medicinos pagalbos jam. Jei tokia veika buvo atlikta pakartotiniai, tokiu atveju padarė baudžiamąjį nusižengimą ir yra baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba bauda, arba areštu“.

Rekomenduojami video