Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siūloma keleivius švenčių dienomis vežti nemokamai

Ukmergiškiams ruošiama kalėdinė dovana – savivaldybės tarybai parengtas klausimo svarstymas dėl nemokamo keleivių vežimo maršrutiniais autobusais švenčių dienomis.

Jei jam bus pritarta, UAB Ukmergės autobusų parkas visais rajono miesto ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo maršrutų autobusais keleivius nemokamai veš 17 dienų per metus.

Siūloma keleivius už dyką vežti sausio 1-ąją, Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, šv. Velykų pirmą ir antrą dienomis, gegužės 1-ąją – Tarptautinę darbo dieną, pirmąjį gegužės sekmadienį – Motinos dieną, pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną, birželio 24-ąją – Joninių dieną, liepos 6-ąją – Valstybės dieną, rugpjūčio 15-ąją – Žolinės dieną, lapkričio 1 ir 2 dienomis, Kūčių ir Kalėdų dienomis, taip pat rugsėjį minimą dieną be automobilio.

Šis sprendimas įsigaliotų nuo kitų metų.

Skelbiama, kad jo tikslas – skatinti rajono gyventojus naudotis visuomeniniu transportu.

Pagal UAB Ukmergės autobusų parko pateiktus skaičiavimus vidutinės 17 dienų pajamos priemiesčio autobusais siektų 4 675, miesto – 15 606 Eur. Iš viso parkas netektų 20 281 Eur.

Šie viešojo transporto nuostoliai būtų kompensuoti iš rajono biudžeto.

Priminsime, kad rajono politikai jau yra pritarę sprendimui, kad nuo sausio su 80 proc. nuolaida Ukmergės miesto ir priemiestiniais autobusais galės važiuoti Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) kortelę turintys asmenys.

Nuo šio rugsėjo tokia pat nuolaida miesto maršrutiniais autobusais naudojasi rajono švietimo įstaigų pedagoginiai darbuotojai.

Bilietas miesto maršrutais Ukmergėje dabar kainuoja 55 centus, mėnesinis bilietas – 23 eurus, tik darbo dienomis galiojantis – 17 eurų.

Su lengvatomis susijusias Ukmergės autobusų parko išlaidas savivaldybė kompensuoja iš savo biudžeto.

Praėjusiame savivaldybės tarybos posėdyje buvo priminti priešrinkiminiai kai kurių komandų pažadai suteikti galimybę visiems keleiviams Ukmergės viešuoju transportu naudotis nemokamai.

„Jei būčiau žinojęs, kad rajono biudžetas turi tokį įsiskolinimą, rinkiminės kampanijos metu gal būčiau ir nekalbėjęs apie ukmergiškių keliones Ukmergės miesto autobusais be bilieto. Bet manau, kad visų mūsų bendromis pastangomis tikrai tai galima įgyvendinti“, – tuomet sakė savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

 

Rekomenduojami video