Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siūloma, kad pradinukai į mokyklas grįžtų nuo gegužės 25, vyresni – nuo birželio 1 dienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius siūlo, kad šiuo metu nuotoliniu būdu besimokantys mokiniai į mokyklas grįžtų bent dviem savaitėms.

„Šiuo metu bendrojo ugdymo mokyklos dirba nuotoliniu būdu, tačiau svarstome galimybę bent dvi savaites į mokyklas grįžti ir dirbti įprastu būdu“, – penktadienį per spaudos konferenciją paskelbė A. Monkevičius.

„Pradėta nagrinėti galimybė pradinėms klasėms į mokyklas grįžti nuo gegužės 25 dienos, o pagrindinio ir bendrojo ugdymo mokiniams – nuo birželio pirmos dienos“, – pranešė ministras.

Sprendimą dėl mokinių grįžimo į mokyklas turi priimti Vyriausybė, šis klausimas bus svarstomas kitą savaitę.

„Reikia sulaukti Vyriausybės sprendimo, atsižvelgiant į palankią epidemiologinę situaciją ir lengvinant karantino sąlygas. Kitą savaitę šie sprendimai bus svarstomi Vyriausybėje“, – sakė A. Monkevičius.

Pasak ministro, jei Vyriausybė leis mokiniams grįžti į mokyklas, mokslo metus Vyriausybė mokykloms rekomenduos baigti tuo metu, kaip ir buvo suplanavusios, bet būtinai bent dvi savaites mokytis gyvai – ne nuotoliniu būdu.

„Sprendimą, kada baigti mokslo metus ir pradeda vasaros atostogas, priima švietimo įstaigos vadovas, suderinęs su mokyklos taryba ir steigėju. Paprastai pradinių klasių mokiniams ugdymo procesas trunka 175, pagrindinio ir vidurinio – 185, o abiturientams – 163 dienas. Šita data, kada mokslo metai baigsis, kiekvienoje mokykloje gali būti skirtingi, bet visgi siūlytume dvi savaites mokykloms dirbti gyvai, jei jos tokias galimybes turėtų“, – kalbėjo ministras.

Ministerijos vadovas taip pat informavo, kokiomis sąlygomis nuo gegužės 18 dienos duris pilnai atvers darželiai, šiuo metu priimantys tik neturinčių galimybės dirbti nuotoliniu būdu tėvų vaikus.

Dabar šalyje vaikus priima 230 įstaigų, darželius lanko per 800 vaikų.

„Nuo gegužės 18 dienos numatyta galimybė darželiams teikti pilną ugdymo paslaugą ir tokių vaikų bus daugiau. Bet labai atidžiai turime pasirengti darželių atsidarymui, pateikėme rekomendacijas, kurios labai aiškios, kaip reikėtų informuoti šeimas, susitarti su jomis, išsiaiškint, ar vaikas neserga lėtinėmis ligomis, pasirūpinti darbuotojais, kurie taip pat priklauso rizikos grupei dėl amžiaus ar lėtinių ligų“, – kalbėjo A. Monkevičius.

Pasak ministro, darbą atnaujinę darželiai turės užtikrinti, kad darbuotojai dirbtų tik vienoje grupėje, vaikai lankytų nuolat tą pačią grupę, skirtingos vaikų grupės nekontaktuotų tiek patalpose, tiek lauke. Negalės būti organizuojamos bendros veiklos kelioms grupėms.

Taip pat turės būti vertinama visų priimamų vaikų sveikatos būklė ir karščiuojantys, turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių nebūtų priimami.

Rekomenduojami video