Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siūloma dvigubai didinti kompensacijas neįgaliųjų automobiliams įsigyti ar pritaikyti

Siūloma neįgaliesiems ar turintiems neįgalių vaikų asmenims dvigubai didinti kompensacijas, skirtas lengvojo automobilio įsigijimui ar pritaikymui. Tai numatančios Transporto lengvatų įstatymo pataisos jau pateiktos derinti.

Tokį siūlymą pateikė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Vyriausybei ir Seimui pritarus, įstatymas įsigaliotų nuo 2021 m. sausio 1 d.

Neįgaliojo automobiliui pirkti ar pritaikyti

Pataisomis siūloma didinti lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos dydį iki 64 (iki 2496 Eur.) bazinių socialinių išmokų dydžio (toliau – BSI). Šiuo metu kompensacija siekia 32 BSI (1428 Eur.).

Teisę gauti tokią kompensaciją kas 6 metus turi vairuotojo pažymėjimą turintis asmuo, kuriam nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis.

Konkretus kompensacijos dydis kiekvienu atveju būtų nustatomas pagal faktines išlaidas pagrindžiančius dokumentus.

Turint neįgalų vaiką

Didesnes išmokas galės gauti ir auginantys neįgalų vaiką vairuotojo pažymėjimą turintys tėvai, įtėviai ar globėjai, jei atitinka kurią nors iš šių sąlygų:

• augina neįgalų vaiką iki 18 metų, kuriam iki 2005 m. birželio 30 d. buvo pripažinta (ir šiuo metu tebegaliojanti) visiška negalia;

• augina neįgalų vaiką iki 18 metų, kuriam nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis;

• slaugo vyresnį nei 18 metų asmenį, kuriam iki 18 metų sukakties dienos specialusis nuolatinės slaugos poreikis yra nustatytas neterminuotai;

• slaugo vyresnį nei 18 metų asmenį, kuriam visiška negalia (nuo 1999 m. sausio 1 d. iki 2005 m. birželio 30 d.) arba specialusis nuolatinės slaugos poreikis (nuo 2005 m. liepos 1 d.) buvo nustatytas ir galiojo iki 18 metų sukakties dienos, o po 18 metų sukakties dienos nepertraukiamai visą laiką buvo nustatyta visiška negalia arba nustatomas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.

Tokia šeima kartą per 6 metus turi teisę gauti iki 64 (iki 2496 Eur) BSI dydžio automobilio įsigijimo ir pritaikymo išlaidų kompensaciją.

Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacija mokama iš valstybės biudžeto lėšų.

Lengvatos – ir onkologiniams ligoniams

Pataisomis taip pat numatoma galimybė žmonėms, sergantiems onkologinėmis ligomis, naudotis viešojo transporto lengvata. Įsigyjant tolimojo ir vietinio susisiekimo autobusų, troleibusų, traukinių ir keltų bilietus, jiems ketinama taikyti 80 proc. nuolaidą.

Primename, kad esant sudėtingai padėčiai savivaldybės turi teisę skirti vienkartinę, tikslinę, periodinę, sąlyginę pašalpą ir kitokią paramą. Tokia socialinė parama skiriama atsižvelgiant į realią žmogaus ar šeimos padėtį ir konkrečias aplinkybes.

Rekomenduojami video