Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siūloma bausti iki 180 eurų už  neteisėtą automobilio statymą neįgaliesiems skirtose vietose

Siūloma nuo 60  iki 180  eurų bausti vairuotojus už  neteisėtą automobilio statymą neįgaliųjų automobiliams skirtose stovėjimo vietose.

Tai numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas įregistravo Seimo  Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė kartu su kitais parlamentarais.

Tikimasi, kad naujas teisinis reguliavimas atgrasys nuo automobilio statymo neįgaliųjų asmenų automobilių stovėjimo vietose.

Projekte siūloma, kad „sustojimas ir stovėjimas vietose, kurios pagal Kelių eismo taisykles pažymėtos kaip neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietos, neturint teisėtą sustojimą ir stovėjimą tokiose vietose pagrindžiančio dokumento,  užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 180 eurų“.

Siūloma, kad šios kodekso nuostatos įsigaliotų  2022 m. rugsėjo 1d.

Pasak M. Ošmianskienės, projekto rengimą paskatino pasikartojantys žmonių su negalia teisių pažeidimai jiems skirtų automobilių statymo srityje.

 „Dažnai užimamos žmonėms su negalia skirtos automobilių vietos tam neturint teisėto pagrindo. Tokiu atveju žmonės su negalia patiria sunkumų dėl aplinkos prieinamumo, o asmenys, neteisėtai statantys automobilius jiems skirtose vietose, išvengia adekvataus dydžio baudų, atgrasančių nuo analogiško elgesio ateityje. Šiuo metu baudos už tokius  automobilių statymo pažeidimus skiriamos mažiausios, tuo tarpu baudos už kitus automobilių statymo pažeidimus, pvz., rezervuotose vietose, net ir tiems patiems žmonės su negalia, skiriamos didesnės“,- aiškinamajame rašte sako parlamentarė.

Jos nuomone, tokius pažeidimus svarbu išskirti iš kitų automobilių statymo pažeidimų, nes tai daro tiesioginę įtaką pažeidžiamiausios grupės galimybėms dalyvauti visuomenės gyvenime.

„Statyti automobilius kitoje vietoje jiems sudėtinga ar net neįmanoma dėl aplinkos kliūčių, pvz., šaligatvių, bordiūrų, bei dėl to, kad trūksta papildomos erdvės visiškai atidaryti dureles, pastatyti vežimėlį ar vaikštynę“,- sako projekto iniciatorė ir rengėja Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė M. Ošmianskienė.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse atskirai neišskirtos baudos už neteisėtą automobilio statymą būtent neįgaliųjų automobiliams skirtose stovėjimo vietose.

Rekomenduojami video