Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šiukšlintojus ir rajone drausmins vaizdo stebėjimo kameros

Vis daugiau Kėdainių rajono seniūnijų stoja į kovą su šiukšlintojais. Šį kartą šiukšlinimo problemą bandoma spręsti Vilainių kaime esančioje buitinių ir stambiagabaričių konteinerių aikštelėje. Rakštimi valdininkams tapusioje aikštelėje gyventojai nuolat versdavo įvairiausias šiukšles, būdavo pilamos net pavojingos atliekos. Nuo šiol aikštelę ir tai, kas vyksta jos prieigose, filmuos įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimasi, kad ši priemonė atbaidys potencialius šiukšlintojus.

Meta viską

Kėdainiuose atliekas surenkančios ir tvarkančios bendrovės UAB „VSA“ padalinio vadovo Gintaro Kairio teigimu, toks seniūnijų kovos su šiukšlintojais būdas yra pagirtinas ir sveikintinas.

„Tvarka seniūnijose yra skirtinga. Vienur atliekų surinkimo aikštelėse tvarka kone ideali, kitur – visiška betvarkė. Šioje aikštelėje Vilainiuose iš tikrųjų buvo didelė bėda, nes žmonės čia veždavo ir versdavo viską, ką galima ir ko negalima. Buvo perkrauti konteineriai, įvairių atliekų primesta šalia konteinerių.

Žodžiu, ši vieta buvo viena problematiškausių Kėdainių rajone. Labai džiaugiamės Vilainių seniūno Antano Bružo parodyta iniciatyva pastatyti šioje vietoje vaizdo stebėjimo kameras ir manome, kad tai bent kiek šiukšlintojus sudrausmins“, – dėstė G. Kairys.

Būtina rūšiuoti

Vilainių kaimo atliekų surinkimo aikštelėje stovi konteineriai, skirti komunalinėms atliekoms, taip pat konteineriai skirti statybinėms, žaliosioms atliekoms. G. Kairio teigimu, stambiagabaričių, žaliųjų, statybos atliekų šiukštu negalima mesti ten, kur papuola, ar viską tiesiog krauti prie buitinių konteinerių. Atliekomis būtina atsikratyti tinkamai, o Kėdainiuose tam yra sudarytos visos galimybės, tereikia žmonėms elgtis atsakingai.

Kameros – drausmina

„Jei jau su žmonėmis negalima susikalbėti žmoniškai, tenka imtis kažkokių kitokių priemonių. Šiuo atveju – vaizdo stebėjimo. Įrengus vaizdo stebėjimo kameras bus paprasčiau identifikuoti šiukšlintojus ir juos įspėti ar nubausti. Kito kelio nėra.

Štai, pavyzdžiui, Pelėdnagių seniūnijoje vaizdo stebėjimo kameros prie atliekų aikštelių sumontuotos jau beveik metus. Ir ten situacija tikrai pagerėjo, problemų mes ten neturime“, – paaiškino Kėdainiuose atliekas surenkančios ir tvarkančios bendrovės UAB „VSA“ padalinio vadovas.

Bijo baudų

Pelėdnagių seniūno Edvino Pagirsko teigimu, vaizdo stebėjimo kameros labai prisidėjo prie didesnės tvarkos Pelėdnagiuose.

„Žinoma, jos žmones drausmina. Jie nebeverčia šiukšlių, kur papuola. Jie tvarkingai sudeda šiukšles į tuos konteinerius, kur ir priklauso. Jei tai statybinis laužas – į statybinių atliekų konteinerį. Jei tai medžių šakos – į žaliųjų atliekų konteinerį. Nebeverčia ir nebededa padangų ar kitokių pavojingų atliekų. O jei taip nutinka – greitai išsiaiškiname, kas taip padarė, ir tada jau vyksta pokalbis su šiukšlintoju. Visada mes linkę kalbėtis ir tartis, o jei tai nepadeda, galime imtis ir griežtesnių priemonių“, – dėstė E. Pagirskas.

Priemonės sodininkams

Šiukšlintojai tapo ir Kėdainių rajone įsikūrusių sodininkų bendrijų problema.

Prieš keletą metų pradėtas šiukšlintojų tramdymas pasitelkiant vaizdo kameras miestuose pasiteisino, tad buvo nutarta, kad viena vaizdo stebėjimo kamera aktyviai „keliaus“ ir po įvairias sodininkų bendrijas. Beje, ten jau pernai įrengti ir specialūs ženklai, perspėjantys, kad atnešę šiukšles žmonės yra filmuojami.

Stebi mieste

Prieš keletą metų atliekų tvarkytoja UAB „VSA“, bendradarbiaudama su savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriumi bei miesto seniūnija, kovai su piktybiniais šiukšlintojais pasitelkė stebėjimo kameras, o vos tik jas pastačius „karštuose“ taškuose užfiksuoti ir galimi pažeidėjai, kuriems teko stipriai paploninti pinigines.

Privers susimąstyti

„Turime vieną modernią išmaniąją filmavimo kamerą, kurios dislokacijos vietą nuolat galime keisti. Tad piktybiški šiukšlintojai, prieš atsikratydami šiukšlių nederamu būdu, tikrai turėtų susimąstyti, kad juos gali stebėti vaizdo kamera. Jei neįmanoma su žmonėmis susitarti draugiškai, tenka imtis moderniausių priemonių, kad miestas būtų tvarkingas ir švarus“, – sakė UAB „VSA“ operacijų vadovas Laurynas Kazlauskas.

Įrengė ženklus

Bendrovė „VSA“ bendradarbiaudama su seniūnijomis kasmet vis aktyviau kovoja su šiukšlintojais, mat prie problematiškiausių taškų yra statomi specialūs perspėjantys ženklai, jog teritorija yra filmuojama, o pažeidėjai bus nubausti. Tokie ženklai dar pernai sustatyti šalia miesto esančiuose Pašilių soduose. Specialiose iškabose taip pat pateikta informacija, kuriuose vietose galima tvarkingai ir legaliai atsikratyti visų šiukšlių ir nereikalingų daiktų.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video