Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šiukšlinimo vietas miške žada filmuoti

Miškininkai ir jiems talkinantys seniūnijų vadovai netenka kantrybės – labiausiai teršiamas pamiškes jie ruošiasi filmuoti kameromis.

Priima nemokamai

Šiferio lakštai, senos padangos, automobilių detalės, seni baldai – viso šio šlamšto miškuose netrūksta, nors atliekų surinkimo sistema veikia jau nemažai metų.

– Nespėjame tvarkyti pamiškių. Daugiausiai žmonės priveža automobilių plastikinių detalių ir šiferio – to, ką priduodant didžiųjų gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse reikia sumokėti pinigus. O mokėti niekas nenori, todėl ir palieka savo šiukšles gamtoje, – rankomis skėsčiojo Vilkaviškio girininkas Antanas Dailyda.

Tiesa, seni baldai, šaldytuvai, kita buitinė technika stambiagabaričių atliekų aikštelėse priimami nemokamai, tačiau ir šio šlamšto gyventojai kažkodėl priveža į miškus, kur kitąkart net ir privažiuoti daug sudėtingiau nei iki patogiai įrengtos aikštelės Šiaurės gatvėje, Vilkaviškyje. Miškininkai svarsto, kad taip galbūt elgiasi vietiniai, kuriems iki miesto didesnis atstumas. O greičiausia kai kas tiesiog tingi sukti galvą ir domėtis, kur civilizuoti žmonės turėtų gabenti šiukšles – o miškas visada po ranka...

Daugiausia atliekų, A. Dailydos tvirtinimu, atsiranda vasarą. Šiltuoju metu prasideda įvairių lauko sandėliukų, garažų, sodų tvarkymai, remontai, ir miškuose pasipila remonto atliekos: gipso kartono gabalai, polistirenas ir pan. Nemažas jų kiekis didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse iš gyventojų taip pat priimamas nemokamai – per metus iš kiekvieno asmens priimama iki 500 kg mišrių statybinių ir griovimo atliekų. Deja, ir šia nemokama paslauga naudojasi akivaizdžiai ne visi.

Už dyką kiekvienas žmogus per metus į aikštelę gali atvežti ir penkias padangas. Tačiau jokia paslaptis, kad padangų ir automobilių detalių gamtoje daugiausiai palieka technikos ardymo ir remonto verslu užsiimantys žmonės, kurie už savo darbo atliekas mokėti nenori.

Dirba šiukšlių rinkėjais

Girininkai pastebi, jog situacija šiek tiek pagerėjo, kai iš pamiškių buvo surinkti ir išvežti anksčiau ten stovėję buitinių atliekų konteineriai. Anot A. Dailydos, jei tik nuošalesnėje vietoje žmonės pamato konteinerį, šis tuoj „apauginamas“ sofomis, šaldytuvais, padangomis ir kitomis atliekomis.

Atsiradus taromatams, gamtoje visai nebeliko depozitinės taros.

jei tik nuošalesnėje vietoje žmonės pamato konteinerį, šis tuoj „apauginamas“ sofomis, šaldytuvais, padangomis ir kitomis atliekomis.

Tačiau tai padėties neišgelbsti. Miškininkai gamtoje surinktą šlamštą išveža keletą kartų per metus.

Ypač daug atliekų žmonės priveža į Stirniškių mišką, kuris yra netoli nuo miesto ir prie kurio patogiausia privažiuoti. Šiukšlynai kaupiasi ir Uosijos miške, Kataučiznoje.

– Kartais su pavaduotoju pajuokaujame, kad dirbame šiukšlių rinkėjais. Atvažiuojame su lengvuoju automobiliu, prisikrauname priekabą padangų, buferių, šiferio – ir vežame. Gerai, kad turime rimtų pagalbininkų, ypač daug padeda Gižų, taip pat Klausučių seniūnijų vadovai. Jei liktume vieni – nežinau, ką darytume, – kalbėjo girininkas.

A. Dailyda žadėjo, jog labiausiai teršiamose vietose statys informacines lenteles apie tai, kur reikia vežti atliekas.

– Taip pat žadame įrengti vaizdo kameras. Gal pavyks užfiksuoti aplinką teršiančius asmenis. Juk reikia kažko imtis, viešinti problemą, kitaip paskęsime šiukšlėse, – svarstė Vilkaviškio girininkijos vadovas.

Tvarko ir seniūnijos

Gižų seniūnas Romas Kučiauskas patvirtino neatsisakantis padėti miškininkams tvarkytis su šiukšlynais.

– Renkame atliekas iš Stirniškių miško, Gižagirės, nuo pakelių. Atsiunčiame žmones su technika, viską surinkę dar išrūšiuojame, o paskui atiduodame į stambiagabaričių atliekų aikštelę. Šį pavasarį jau padarėme tris tokius šiukšlių surinkimo reisus. Ypač daug atliekų priveža automobilių ardytojai. O paskutiniu metu atsirado kažkoks netikęs žmogus, kuris į nuošalesnes pakeles, prie kapinių priveža išardytų televizorių ekranų ir kompiuterių monitorių. Šiuo metu juos turime aštuonis, o iš viso šiemet surinkome gal penkiolika. Manau, kad tai – tikrai ne vietinio gyventojo darbas, mes juk daugiau ar mažiau visus pažįstame, žinome, kas kuo kaime užsiima. Kalbėjausi su medžiotojais, kelsime kameras, stebėsime, kas teršia aplinką, – pasakojo seniūnas.

Klausučių seniūnė Gema Skystimienė taip pat sakė turinti reikalų su šiukšlintojais. Daugiausiai, anot seniūnės, šiukšlių prirenkama Žaliosios miško pradžioje.

– Žinau, kad Kataučiznoje miškininkai neseniai tvarkėsi patys, išvežė keletą mašinų atliekų. O mes vis tvarkome vadinamąją Rumokų pakelę. Bet gyventojai verčia šiukšles net ir per kapinių tvorą. Labai negražu, bet tik toks kai kurių žmonių supratimas, – gėdino seniūnė.

 

santaka,logo

Rekomenduojami video