Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Širinskienės atsakas Janeliūnui: biudžetas parodys, kad mes valdžia

Daug atgarsio sulaukęs profesoriaus Tomo Janeliūno laiškas sulaukė Agnės Širinskienės atsako. Politikė tvirtino, kad valdžia yra vis dar valstiečių rankose, o politologas tik prisideda prie opozicijos pastangų valstybėje kelti chaosą.

Šeštadienį Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) profesorius, politologas savo feisbuko paskyroje paskelbė viešą laišką, kuriame valdančiuosius pavadino „parazitais“. T. Janeliūnas laišką skyrė Ramūnui Karbauskiui, Agnei Širinskienei, Sauliui Skverneliui ir „visiems kitiems, kurie vis dar mano, kad turi valdžią“. Viena iš laiško adresačių, valstiečių frakcijos atstovė A. Širinskienė feisbuke sureagavo į politologo laišką ir palygino T. Janeliūną su „Hario Poterio“ knygose ir filmuose esančiu veikėju namų elfu Dobiu.

Biudžetas parodys, kas valdžia Politikė portalui tv3.lt teigė, kad toks T. Janeliūno laiškas jai nėra keistas, nes politologas, anot jos, nuolat rodė savo politines pažiūras. „Savo pažiūras demonstravo toje knygoje apie ponią Grybauskaitę, kuri buvo apmokėta iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Manau, nieko keista, kad žmogus tokius manifestus rašo“, – tvirtino A. Širinskienė.

 Seimo narė atmetė pareiškimą, kad valdantieji nebeturi realios valdžios ir tik bando išsaugoti savo postus. „Jeigu jis sako apie Seimo pirmininką, aš tikrai pritarčiau. Tačiau daugiau tokių reiškinių nematau. Tačiau Seimo pirmininkas dabar yra opozicija, tai ne apie valdančiuosius kalba eina“, – sakė A. Širinskienė.

 Pasak jos, klausimas, ar valdančioji koalicija turi valdžią, parodys biudžeto priėmimas. „Dabar aš puikiai suprantu, kad yra dedamos didžiulės opozicijos pastangos, taip pat ir jai palankių politologų pastangos bandyti sukurti įvaizdį, kad valstybėje yra chaosas, kad valdžios nėra.

Valdžia yra ir biudžeto priėmimas tą puikiai parodys“, – įsitikinusi politikė.

Nesigaili praradimų

„Padorumo turintys žmonės jus paliko. Vytautas Bakas pasitraukė. Roką Masiulį jūs patys išmetėte“, – savo laiške rašė T. Janeliūnas.

„Žinote, apie tuos padorius žmones... Kai nuvažiuoji į regionus ir girdi žmonių pamokslus, apie tai, kokie baisūs keliai, o po to pasižiūri Kelių fondą, kuris iš esmės liko nepanaudotas, nebuvo vykdyti viešieji pirkimai. Tai apie kokį padorumą mes galime kalbėti, kai ministras yra ir jis savo funkcijų neatlieka“, – R. Masiulio praradimo nesureikšmino A. Širinskienė.

Politikė kritikavo ir valstiečių frakciją palikusį V. Baką, kuris, anot A. Širinskienės, tik vaizdavo kovą su korupcija.

 „Turime žmonių, kuriems viešieji ryšiai galbūt yra svarbiau nei darbas ir realiai priimti teisės aktai. Gal kartais geriau, kad tokie žmonės pasitraukia iš komandos, lieka tokie, kurie dirba. Nežinau, ar mes daug praradome išleidę į opoziciją Seimo pirmininką, įsikabinusį į savo kėdę, ar daug praradome į opoziciją išleisdami poną Baką, kuris rūpinosi savo įvaizdžiu“, – tvirtino A. Širinskienė.

Visi daro klaidų

„Tokio ministro, kaip Narkevičius nebuvo jau gal dvidešimt metų, bet jūs vis dar manote, kad tai buvo būtina???“ – taip į R. Masiulį susisiekimo ministro poste pakeitusį Jaroslav Narkevič savo laiške reagavo T. Janeliūnas.

Dabartinis susisiekimo ministras pastarąsias savaites yra įsisukęs į skandalų verpetą: J. Narkevič išvaikė Lietuvos pašto valdybą, už mokesčių mokėtojų pinigus buvo nuvykęs į konferenciją Abu Dabyje, kurioje nelipo ant scenos kalbėti, leido savo dukrai gyventi Seimo viešbutyje, įtariamai brakonieriavo Trakų raj. esančiame ežere.

„Kad klaidų žmonės, ministrai ar Seimo nariai daro, tai taip pasitaiko. Galbūt tos klaidos yra išpučiamos iki neregėto masto, nepamatant, kad jos yra ganėtinai dirbtinės“, – ministrą J. Narkevič purtančius skandalus įvertino A. Širinskienė. Jos nuomone, ministras turi visas galimybes dirbt ir priimti sprendimus dėl kelių ir žvyrkelių asfaltavimo.

 

Vilmantas Venckūnas

Rekomenduojami video