Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šiomis dienomis 112 skambinama kaip niekad dažnai

Nors moksliškai nėra įrodyta, kad pilnatis paveiktų žmonių elgesį, įvairių telefono linijų darbuotojai pastebi, kad per šią mėnulio fazę telefonai kaista nuo skambučių. Tačiau pačios aktyviausios dienos, kai skambučiai neužtyla, priklauso ne tik nuo pilnaties, bet ir nuo žmogiškesnių priežasčių.

Bendrojo pagalbos centro (BPC) „Facebook“ paskyra pasidalijo įrašu apie sudėtingiausias dienas centro operatoriams. „Bendrojo pagalbos operatoriams sudėtingiausios yra vadinamosios 3P dienos, kai sutampa penktadienis, pilnatis ir pašalpos. Šiandien dvi pirmosios dedamosios yra, o štai socialinių išmokų ir pašalpų mokėjimai – bent jau Vilniuje – šį mėnesį turėtų prasidėti tik nuo 13-osios dienos. Telieka 2P. Su tuo ir sveikinam mūsų operatorius“, – rašė feisbuko puslapis „112 – SKUBI PAGALBA“.

83032057_3436075456434414_6211358678155526144_o

Dažniausiai kaltas alkoholis Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad per 3P dienas operatoriai sulaukia daugiausiai skambučių, nors pati sunkiausia diena jiems būna sausio 1 d., kai būna daugiausiai nelaimingų atsitikimų.  „Bet jeigu žiūrint į eilines dienas, tai operatoriai juokauja tarpusavyje, kad, kai sutampa 3P, būna labai sunku“, – kalbėjo V. Juozevičiūtė.

Pasak jos, penktadienį skambučių padaugėja, nes žmonės pradeda švęsti savaitgalį. „Atitinkamai, kas baruose, kas kompanijose susitinka, prasideda išgertuvės, prasideda ir konfliktai“, – teigė BPC atstovė. Pašalpų mokėjimo diena, liūdna statistika rodo, kad taip pat yra susijusi su išgertuvėmis.

„Ne paslaptis, kad dažnai pašalpas gauna ir tie žmonės, kurie nedirba, stokoja socialinių įgūdžių, vartoja alkoholį. Tomis dienomis kai mokamos socialinės pašalpos, taip pat padaugėja smurto atvejų, konfliktų, skambučių iš neblaivių asmenų“, – pasakojo pašnekovė. Pilnaties metus, pasak BPC atstovės, žmonės pradeda dažniau numeriu 112 skambinti ne pagal paskirtį.

„Turime etatinių skambintojų ir jie šiomis dienomis irgi suaktyvėja. Vieni pasikalbėti nori, kitiems kažkokios haliucinacijos prasideda, tai irgi būna, kad paskambina“, – sakė V. Juozevičiūtė.

Paaiškinti sunku

Psichologas Antanas Mockus naujienų portalui tv3.lt sakė, kad nors pilnaties metu matomas kai kurių žmonių suaktyvėjimas, nėra tyrimų, kurie patvirtintų, kad dėl tokio elgesio kalta pilnatis.

„Moksliškai sunku įrodyti, kažkokio nusistovėjusio paaiškinimo šia tema nėra“, – kalbėjo psichologas. Tačiau, anot A. Mockaus, psichiatrai savo praktikoje pastebi kai kurių žmonių suaktyvėjimą, tačiau pilnatis tikrai neveikia visų žmonių. „Gal naktis šviesesnė, žmonių dirglumas suaktyvėja, jie prasčiau miega“, – pilnaties poveikio žmonėms priežasčių ieškojo A. Mockus.

Vilmantas Venckūnas

Rekomenduojami video