Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sinoptikai perspėja: kils škvalas, liūtys ir kruša

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė įspėja, kad laukia labai audringa savaitė.

„Žemesnio atmosferos slėgio sistema, net į keturis ciklonus pasidalinusi ir vienu vardu Valeska pavadinta, užgulė Šiaurės Europą, nuo savaitės vidurio pasipildys nauju ciklonu ir dar labiau stiprės.

Po šiltos ir su vasarišku lietučiu savaitės pradžios, trečiadienį ir ketvirtadienio naktį laukia labai nemalonios permainos. Lietuva bus padalinta į karščiu alsuojančią, su smarkiomis liūtimis, škvalais, stipriomis perkūnijomis besitrankančią, net ir kruša kapojamą pietinę ir rytinę Lietuvą, ir jau atvėsusią, irgi lietingą, bet su ramesnėmis perkūnijomis vakarinę ir šiaurinę jos pusę.

Vėsokas, su stipriais vėjais bus ketvirtadienis, bet lietaus jau bus nedaug. Pagal dabartinius duomenis ilgasis, šventinis savaitgalis bus vėl maloniai šiltas, lietutis kartais dulkes nuplaus, vasariškus orus ir silpna perkūnija primins’’, – sakė E. Latvėnaitė. Pirmadienį, birželio 17 d. protarpiais lietus su perkūnija nulis, gausesnis dieną, vėl daugiausia vakariniam ir rytiniam, šiaurės rytiniam pakraštuke. Naktį daug kur rūkai nusidrieks. Vėjas naktį nepastovus 3-6 m/s, dieną vakarų, šiaurės vakarų 6-11m/s, rytiniuose rajonuose per perkūniją 8-13 m/s, gūsiai iki 15m/s. Naktį 11-16°C, dieną 22-27°C, pajūryje 18-21°C. Antradienį, birželio 18-osios naktį be lietaus, dieną vėl gali trumpai, su perkūnija nulyti. Vėjas vakarinių krypčių naktį 4-8 m/s, dieną 7-12m/s. Naktį 10-14°C, vėsiausia šiaurės rytiniuose rajonuose, pajūryje apie 16°C, dieną 24-29°C, pajūryje 19-23°C. 

Trečiadienį, birželio 19-osios naktį be lietaus, rūkai nusidrieks, tirštesni vakariniuose rajonuose, rytą ir dieną gausokai, su perkūnija lis, popietę pietiniuose ir rytiniuose rajonuose smarki perkūnija, galima kruša. Vėjas vakarinių krypčių naktį 3-6 m/s, dieną 6-11 m/s, per perkūniją gūsiai 15-20 m/s. Naktį 12-17°C, dieną pietiniuose ir rytiniuose rajonuose 25-28°C, vidurio Lietuvoje 21-24°C, vakariniuose, šiaurės vakariniuose rajonuose 17-20°C. 

Ketvirtadienį, birželio 20-osios naktį trumpai, su perkūnija palis, daugiausia nakties pradžioje, vėliau be ženklesnio lietaus. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų 7-12 m/s, gūsiai 15 m/s, pajūryje gūsiai 17 m/s. Naktį 8-13°C, pajūryje 14-16°C, dieną 19-24°C, vėsiausia pajūryje.

Penktadienį, birželio 21 d. be ženklesnio lietaus. Vėjas vakarinių krypčių 7-12m/s. Naktį 10-13°C, pajūryje 14-16°C, dieną 22-27°C, pajūryje 18-21°C. 

Šeštadienį, birželio 22 d. gali trumpai, su perkūnija palyti. Vėjas vakarinių krypčių naktį 4-8 m/s, dieną 6-11 m/s. Naktį 12-17°C, dieną 21-26°C, pajūryje 18-20°C. 

Sekmadienį, birželio 23 d. protarpiais ramus, nedidelis lietus nulis. Vėjas vakarų naktį 5-10 m/s, dieną 7-12 m/s. Naktį 11-13°C, pajūryje 14-16°C, dieną 20-25°C, vėsiausia pajūryje. Tarnybos perspėja apie liūtį Vilniuje: ruošiasi jau dabar Ne tik sinoptikai perspėja apie tai, kad šią savaitę sulauksime audringų permainų, bet pirmadienio ryte apie liūtį įspėja ir Grinda. Sinoptikai pirmadienį Vilniuje prognozuoja besitęsiantį gausų lietų, perkūnijos metu sustiprėsiantį vėją. Skirtingos orų stebėjimo programėlės nesutaria nei dėl lietaus pradžios, nei dėl laiko. Kaip rašo tarnybos, jau dabar tikrinami svarbiausi maršrutai.

 „Savaitgalio lietus kai kurias paviršinių nuotekų groteles užnešė dar praėjusią savaitę nupjauta žole ir nuplėštais lapais. Per tas kelias iki lietaus likusias valandas tikriname svarbiausius maršrutus, valome užneštas groteles. Jei matote užneštas lietaus nuotekų surinkimo groteles, dėl kurių gali būti apsunkintas vandens nutekėjimas – praneškite mums tel. 1355’’, – rašo Grinda.

Rekomenduojami video