Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šilutiškę pribloškė gydytojo pasiūlymas: jei reikia operacijos, daužykitės į ligoninės duris

Kojos lūžį patyrusi garbaus amžiaus moteris buvo blaškoma tarp Klaipėdos ir Šilutės medikų, tačiau gydytojų nurodymų besilaikiusi pacientė ir jos artimieji sulaukė gydytojo akibrokšto. Traumatologas pažėrė priekaištų dėl laikų neatliktos operacijos.

Sulaukė nepelnytų priekaištų

Į naujienų portalo lrytas.lt redakciją besikreipusi Aušra pasakojo, kad sausio viduryje jos mama „išsilaužė koją“ ir greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo nugabenta į Klaipėdos universitetinę ligoninę (KUL).

Po dviejų parų pacientė buvo išleista į namus. Medikai informavo, kad koja sutinusi, tad operuoti dar negalima.

„Mamytė gyvena Šilutės rajone, tad ją ir nukreipė toliau gydytis Šilutės ligoninėje“, – prisiminė Aušra.

Moteris pasakojo, kad kilę keblumų dėl traumatologo konsultacijos mieste prie Šyšos upės, bet vizito laikas Šilutės ligoninėje buvo paskirtas. Senjorę apžiūrėjęs gydytojas nurodė vėl atvykti vasario pradžioje. Tačiau gydytojo tonas kito apsilankymo metu paliko labai nemalonų jausmą.

„Daktaras vel persviete ir sako: „Tai jūs dar nepasidarėte operacijos? Na, dabar tai bus sudėtinga, nes viskas „suželia“, – priekaištavo medikas.

Aušra prisiminė, kad pacientės artimieji dar bandė teisintis – jie tik vykdė to paties gydytojo nurodymus. „Daktaras sako, kad reikėjo į ligoninės duris daužytis operacijai“, – sugluminusį gydytojo pareiškimą perpasakojo Aušra.

Galiausiai operacija buvo paskirta vasario 10 dieną, trečiadienį.

Moteris guodėsi, kad mamos kelionės pas medikus sudaro nemažai keblumų. Iki operacijos dar reikia atlikti kraujo tyrimus, dvi dienos prieš ją – pasidaryti COVID-19 testą. „Mamytei 78m. Gyvena kaime ir neturi su kuo važinėtis“, – sakė šiuo metu užsienyje gyvenanti Aušra ir pridūrė, kad giminės padeda, bet ir jiems nuolat atsitraukti nuo darbinės veiklos nėra lengva.

Prisibeldę nebūtų

Sausį Šilutėje operacija atlikta apskritai negalėjo būti. Šio miesto ligoninėje buvo sustabdyta Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus veikla. Tai reiškia, kad įstaigoje nebuvo teikiamos nei skubios, nei planinės operacijos.

„Nesuprantama, kodėl medikai pacientą po pirminės apžiūros, kai nustatytas kojos lūžis, siuntė į mūsų gydymo įstaigą, kai tuo metu įstaigoje nebuvo vykdomos operacijos ir kitos paslaugos. Tuo metu Šilutės ligoninėje buvo gydomi tik COVID-19 sergantys pacientai“, – stebimasi Šilutės ligoninės atstovės atsiųstame komentare.

Taigi tuo labiau nesuprantamas lieka ir gydytojo nepasitenkinimas, kad esą laiku nebuvo prisibelsta į ligoninės duris.

„KUL, kuri organizuoja paslaugų teikimą dėl koronaviruso Klaipėdos ir Tauragės apskrityse, sprendimu naujai atvykstančių į Šilutės ligoninę pacientų, kuriems buvo reikalingas skubus ar planinis operacinis gydymas bei endoskopinės procedūros, srautai tuo metu buvo nukreipiami į Klaipėdos miesto ligonines.

Be to, svarbu suprasti ir tai, kad koronaviruso pandemija dar nesibaigė ir visos paslaugos, kurias atnaujino gydymo įstaiga nuo vasario, ir toliau yra teikiamos laikantis visų saugumo reikalavimų. Pacientai priimami gydytojo konsultacijai kas 1 valandą, nes atliekamas patalpų vėdinimas ir dezinfekavimas. Tikėtina, kad tai gali sukelti pacientams nepatogumų ir sudaryti laukimo eiles“, – teigiama atsakyme.

Norėjo, kad būtų patogiau

Lrytas.lt kreipėsi į KUL ir pasiteiravo, kodėl pacientė, kuriai reikalinga operacija, buvo nukreipta į Šilutės ligoninę, kuri buvo užimta COVID-19 pacientais.

„KUL minima pacientė buvo nuodugniai apžiūrėta, nustatytas čiurnos kaulo lūžis ir ji stacionarizuota į traumatologijos skyrių. Paaiškėjus, kad operacinis gydymas dėl minkštųjų audinių sutinimo nebuvo galimas, bendrinėje nejautroje atlikta uždara repozicija (kaulo atstatymas), imobilizacija gipso longete.

Pabrėžtina, kad tuo metu operacijos nebuvo galima atlikti, nes čiurna buvo labai sutinusi, susiformavusios pūslės ties vidine kulkšnimi. Tad, siekiant išvengti komplikacijų, įvertinus pacientės būklę, atlikus kontrolinę rentgenogramą (lūžgalių padėtis po repozicijos – patenkinama), pacientė išrašyta ambulatoriniam gydymui, kol atslūgs tinimas“, – atvejį komentavo KUL atstovė spaudai Aistė Noreikaitė.

Rekomenduojami video