Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šilutės tvenkinyje – paukščių gripu sirgusi antis

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šilutės skyrius informuoja, kad balandžio 8 d., penktadienį, gauta žinia, jog Šilutės parko tvenkinyje rasta nugaišusi antis, kuri buvo užsikrėtusi paukščių gripu.

Diagnozė patvirtinta Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, kur buvo pristatyta didžiosios anties gaišena. Patvirtintas labai patogeniškas paukščių gripo (PG) H5N1 potipio virusas. Nugaišusi antis buvo rasta tvenkinyje šalia kultūros ir pramogų centro, L. Juraškos al. Tai pirmas atvejis Šilutėje, kai paukščių gripas nustatytas laukinėje gamtoje ir trečias šiais metais Lietuvoje (dvi gulbės rastos nugaišusios Kaune).

Šilutės VMVT viršininkas Vytautas Jasaitis pabrėžė, kad šis paukščių gripo virusas labai pavojingas paukščiams, tačiau žmonių sveikatai grėsmės nekelia.
Šilutės VMVT vadovas primena paukštininkystės ūkiams ir pavienių paukščių augintojams, kad nuo balandžio 8 d. mažiausiai mėnesį (jei situacija neblogės) įsigaliojo tam tikri draudimai. Nurodoma laikyti naminius paukščius uždarose patalpose ir jų neišleisti į lauką arba išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad naminiai paukščiai negalėtų turėti kontakto su laukiniais (aikštelė iš visų pusių aptverta, o iš viršaus uždengta tinklu arba stogu).

„Svarbu, kad paukščių laikytojai suprastų artėjančią grėsmę. Kiekvienas augintojas atsako už savo laikomų paukščių sveikatą. VMVT tikslas – ne taikyti nuobaudas, bet kelti sąmoningumą ir padėti bendromis jėgomis apsisaugoti nuo šios pavojingos, didelius nuostolius nešančios ligos“, – sakė V. Jasaitis.

Paukščių laikytojai privalo: nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių vandens naminiams paukščiams girdyti; laikyti paukščių pašarą taip, kad jis būtų apsaugotas nuo laukinių paukščių ir kitų gyvūnų; apie pastebėtą naminių paukščių sirgimą ar gaišimą nedelsiant informuoti VMVT padalinį, kurio teritorijoje laikomi paukščiai.

Paukščių gripo simptomai: pašarų ir vandens suvartojimas sumažėja daugiau nei 20 %; ilgiau kaip dvi dienas sumažėja kiaušinių dėjimas (daugiau kaip 5 %); paukščių gaišimas padidėja 3 % per savaitę (keletą paukščių laikančiuose ūkiuose dviejų ir daugiau paukščių nugaišimas vienu metu – sunerimti verčiantis požymis); paukščiams pasireiškia klinikiniai požymiai ar pakitimai, leidžiantys įtarti susirgimą.

Gyventojai, pastebėję laukinių vandens paukščių gaišenas, prašomi apie tai pranešti VMVT Šilutės skyriui, telefonais (8 441) 62286, 62287, 8 693 58441 arba visą parą veikiančiu nemokamu numeriu 8 800 40403.

Rekomenduojami video