Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šilutės rajone potvynis apsėmė beveik 70 sodybų: kai kur po namus tenka braidyti

Šilutės rajone dėl potvynio apsemtų sodybų skaičius siekia jau beveik 70. Apsemti ir neišvažiuojami dalis kelių. Apsemtų sodybų gyventojai aprūpinti geriamuoju vandeniu, kas pageidavo – specialiomis guminėmis kelnėmis.

Anot savivaldybės atstovų, sudėtingiausia situacija Žalgirių kaime, važiuojant iš Šilutės į Rusnę. Tačiau kol kas ekstremali situacija pamaryje neskelbiama. Šiek tiek optimizmo suteikia stebimas vandens lygio kritimas.

 Apsemtų sodybų gyventojus skubama aprūpinti geriamuoju vandeniu: „Dėkoju labai. O duonikės turit? – Turim turim, ačiū, jeigu ko reikia, nebijokit pasakyt. – Ačiū, dėkoju, susijaudinau.“

Jau penkta para Šilutės rajono gyventojai bando kovoti su neįprastai anksti užplūdusiu potvyniu. Nemuno vanduo apsėmė 14 kaimų, per 70 sodybų. Sudėtingiausia situacija išlieka Žalgirių kaime: „Viskas sušlapo, kaip aš čia galiu pakūrent.“

Žalgirių kaimo gyventojai Daliai tiesiogine to žodžio prasme po namus tenka braidyti. Vandens svetainėje – virš kelių.

„Net negalvojom, kad tiek vanduo gali pakilt, nesiruošėm tokiam potvyniui, o jis kyla išvien, be jokio perstojo, o jis kyla ir kyla, vienas pakeliam baldą, kitas vėl apsemtas“, – pasakoja Dalia. Moteris sako, situacija visai nevaldoma. Su sūnumi nuo pat ryto bandė bent maisto atsargas gelbėti.

„Pirmiausia pamačiau, kad vanduo tualete yra, o paskui bėgau ne baldus kelt, o į sklepą, o ten jau buvo pusė metro vandens, griebiau tas bulves, kokius 5 maišus išgriebiau, kol grįžau, kol grįžau į kambarį, visi baldai jau skendo“, – kalba Dalia.

 Gyventojai skaičiuoja patirtus nuostolius.

Šiemet jie, sako, bus kaip niekad dideli. „Baldai išmirkę, šaldytuvai nebeveikia, pilni maisto, baisu, kas dedasi“, – sako Žalgirių kaimo gyventoja Regina. Žmonėms teko gelbėti ir gyvulius iš apsemtų teritorijų.

„Gaisrininkai nuvarė, o tai jau būt nuskendę“, – pasakoja Žalgirių kaimo gyventojas Petras. Sudėtingos išlieka ir eismo sąlygos. Vanduo visiškai apsėmė dalį kelių, jie neišvažiuojami. Tačiau kol kas dėl potvynio ekstremali situacija pamaryje neskelbiama.

Šiek tiek optimizmo suteikia stebimas vandens lygio kritimas. „Matosi, kad tas vanduo labai lėtai slūgsta, gal apie 8 cm tik yra nuslūgęs. Gaila, kad tas vanduo labai lėtai senka, bet vilkimės, kad po savaitės to vandens bus čia mažiau ir žmonės čia galės normaliau susisiekti su pasauliu“, – komentuoja Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Žebelienė.

 Šilutės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja sako, apsemtų sodybų gyventojams pasiūlyta laikinai išsikelti iš namų. Būtų pasirūpinta laikina pastoge. Tačiau žmonės esą palikti namų nenori. Pagal poreikį gyventojams išdalintos žvejų naudojamos guminės kelnės, kad galėtų vaikščioti po apsemtas teritorijas.

Rekomenduojami video