Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šilalės rajone – į gaisravietę atvykusį ugniagesį pasitiko kumščiais

Šilalės rajone gaisro gesinti atskubėjusius gelbėtojus pasitiko agresyviai nusiteikę asmenys. Jie prieš vieną ugniagesį naudojo fizinę jėgą. Gelbėtojas sulaukė smūgių kumščiais papliūpos.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Lina Banienė portalui tv3.lt atskleidė išpuolio prieš ugniagesį aplinkybes. Praeitą penktadienį, rugpjūčio 20 d., apie 22 val. 30 min. buvo gautas pranešimas, kad Šilalės rajone, Šėrikų kaime, prieš ugniagesį gyventojai naudoja fizinę jėgą ir trukdo gesinti gaisrą. „Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, nukentėjęs ugniagesys paaiškino, kad prie jo priėję nepažįstami asmenys pradėjo smurtauti“, – portalui tv3.lt sakė L. Banienė.

 Iki pareigūnų atvykimo smurtavę asmenys iš įvykio vietos pasišalino. „Pareigūnai šiuo metu nustatinėja ugniagesiui fizinį skausmą sukėlusius asmenis. Konfliktas galimai įvyko dėl to, kad ugniagesiai į gaisravietės vietą vyko per ilgai. Dėl šio atvejo pareigūnai pradėjo tyrimą“, – komentavo Tauragės apskr. VPK atstovė.

Pasirodo, prieš gelbėtoją smurtavo ne vienas asmuo, tačiau tikslus jų skaičius nėra žinomas. Iš visos gelbėtojų komandos nukentėjo vienas ugniagesys. Policijos tyrėjai informavo, kad nukentėjusiajam buvo suduoti smūgiai kumščiais. Dėl nusikaltimo prieš ugniagesį portalas tv3.lt susisiekė su Šilalės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) viršininku Vaidotu Kėbla. Jis nurodė, kad fizinė jėga prieš gelbėtoją buvo panaudota iš karto, vos atvykus į gaisravietę.

„Tik atvykus pirmoms pajėgoms pamainos vado funkcijas ėjęs jaunesnysis specialistas buvo užpultas“, – sakė V. Kėbla. Šilalės PGT vadovas minėjo, kad toks išpuolis buvo visiškai netikėtas. „Tikrai nesu girdėjęs, kad tarnyboje būtų pasitaikę [panašių atvejų – aut. past.], bent jau Šilalės rajone. Apskritai, manau, Lietuvoje, retas atvejis, kad tokių būtų įvykių“, – teigė jis.

Portalas tv3.lt teiravosi, kokia nukentėjusio ugniagesio sveikatos būklė dabar. „Jis dar tą pačią dieną buvo pristatytas į Šilalės ligoninės priėmimo skyrių apie 23 val. nakties. Vėliau, apie pusę pirmos valandos nakties, jis buvo išvežtas tolimesnei apžiūrai Tauragės ligoninės priėmimo skyrių. Kadangi jautėsi silpnai, skaudėjo galva, buvo išvežtas tolimesniems tyrimams“, – tv3.lt sakė V. Kėbla.

Tą pačią naktį nukentėjusį ugniagesį medikai išleido gydytis ambulatoriškai. Šiuo metu jis gydosi namuose ir turi nedarbingumą. Dėl patirtų sužalojimų ugniagesys nebegalėjo tęsti darbo – gaisrą gesino likę ugniagesiai. V. Kėbla nurodė, kad degė ūkinis pastatas, kurio išmatavimai 35 metrų x 15 metrų. Viena dvišlaičiu stogu dengto pastato dalis buvo medinė (apie 20 metrų), kita – mūrinė.

Atvykus pirmosioms pajėgoms į įvykio vietą jau pastatas degė atvira liepsna. Po įvykusio nemalonaus incidento – išpuolio prieš gelbėtoją – toliau gaisrą gesino vietoje likę ugniagesiai. Tačiau pajėgumų liepsnai užgesinti nepakako – vėliau papildomai buvo pasišaukta pagalba. „Iš Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atvažiavo vienas skyrius, taip pat padėjo gesinti gaisrą, nes gaisravietėje trūko vandens“, – paaiškino V. Kėbla. Nors vandens telkinys buvo už apytiksliai 80 metrų, vandens jame buvo mažai. Todėl ugniagesiams teko vežioti vandenį kelių kilometrų atstumu. „Pats gaisro gesinimas buvo pakankamai sudėtingas, nes viduje buvo daug šieno rulonų“, – komentavo V. Kėbla. Gaisravietėje ugniagesiai darbavosi iki pat paryčių – tik tuomet pavyko galutinai numalšinti liepsnas.

Rekomenduojami video