Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šienapjūtės metu neišvengta nelaimių: liepsnojo šieno rulonai

Ūkininkai intensyviai šienauja pievas – ruošia pašarus žiemai. Tačiau sunkų darbą veja ir nelaimės. Per keletą pastarųjų dienų net keliose rajono vietose liepsnojo šieno ir šiaudų rulonai. Dar vienas ūkininkas išsigando dėl to, kad pamanė, jog dega kombainas. Laimei, tai tebuvo bunkerio dulkės.

Užsidegė daržinėje

Pirmadienį 12 val. 58 min. Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Gudžiūnų seniūnijos Gudžiūnų miestelio Krakių gatvėje esančioje daržinėje dega šieno rulonai.

Į įvykio vietą pasiųstos ugniagesių gelbėtojų pajėgos iš miesto bei rajono. Atvykus ugniagesiams medinės daržinės viduje (12×20 m dydžio, stogas dengtas šiferiu) smilko 25 vnt. rulonų (šieno ir šiaudų), sklido žiežirbos.

Ūkininkas su krautuvu išvežė rulonus į lauką. Gaisras likviduotas panaudojus du švirkštus „B“. Gaisro metu išardytas 21 rulonas ir perlietas vandeniu. Išgelbėta 4 vnt. rulonų ir ūkinis.

Nustatyta, kad įvyko savaiminis medžiagų užsidegimas“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Eglė Ruchajienė.

Degė vidury kelio

Pastarosiomis dienomis tai jau antras kartas kai užsidega šieno rulonai. Kiek anksčiau rulonai užsidegė dar neatvežus į ūkį.

12 val. 45 min. pagalbos centre gautas pranešimas, kad Josvainių seniūnijos Vainikų kaimo Nevėžio gatvėje dega žolė ir šieno rulonas. Į įvykio vietą atskubėjus ugniagesiams ant kelio važiuojamosios dalies degė 2 šieno rulonai. Ugniagesiai rulonus išardė ir užgesino, patraukė nuo kelio.

Sunerimo dėl kombaino

Dar vienas ūkininkas išsigando dėl to, kad pamanė, jog dega kombainas.

16 val. 26 min. pagalbos centre gautas pranešimas, kad kelyje Vilainiai–Šventybrastis–Krekenava, ties Šventybrasčiu, dega kombainas. Į įvykio vietą pasiųstos ugniagesių gelbėtojų pajėgos.

„Atvykus gelbėtojams gaisro nebuvo, iš kombaino bunkerio kilo dulkės. Pranešimas pripažintas nepagrįstu. Kombainas „Clacc Lecsion 770“ draustas KASKO draudimu“, –  pranešė vyresnioji specialistė E. Ruchajienė.

Rekomenduojami video