Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siautėjantis vėjas pridarė nuostolių už 85 tūkst. eurų

Nuo praėjusios savaitės penktadienio Lietuvą talžo didelis vėjas – tai pirmoji vėtra šiemet. „Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad nuostoliams atlyginti rezervuota 85 tūkst. eurų suma. Anot bendrovės ekspertų – tikėtina, jog skaičiai dar augs, nes vėjas nerimsta, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Labiausiai nukentėjo pajūrio gyventojų būstai

Savaitgalį Lietuvoje, ypač šalies vakaruose, siautėja vėjai. Buvo fiksuotas net 27 m/s greitis.

„Dėl patirtų nuostolių jau kreipėsi daugiau nei 100 klientų, manome, kad sulauksime iki 300 kreipimųsi dėl šio vėjo padarytos žalos. Jau esame rezervavę 85 tūkst. eurų, suma dar tikrai augs.

Labiausiai dėl šio vėjo nukentėjo pajūrio gyventojai, tačiau žinoma nuostolių yra visoje Lietuvoje. Buvo suniokoti pastatų stogo dangų elementai: vėjalentės, kraigai, stogo apdailos elementai. Taip pat nuo lūžusių šakų apgadinti kiemo pagalbiniai pastatai, polikarbonatiniai stogeliai. Didžiausi nuostoliai per pastarąsias dienas fiksuoti Kaune, kai ant automobilio užkrito nuo pastato nuplėšta metalinė plokštė ir Marijampolės apylinkėse – ant gyvenamojo namo stogo užvirto medis“, – situaciją komentuoja „Lietuvos draudimo“ Klientų aptarnavimo centro vadovas Mantas Norkus.

Kaip sako ekspertas, dideli vėjai metų pradžioje yra jau gana įprastas reiškinys. Praėjusiais metais bendrovė fiksavo didžiulius nuostolius namams ir automobiliams dėl itin stiprių vėjų sausio ir vasario mėnesiais. Šiemet sausio mėnuo buvo gana ramus, tačiau vasario pabaigoje stichinių nelaimių vėl neišvengėme, pažymima pranešime.

„Anksčiau sausio ar vasario mėnesiais nuostoliai dažniausiai būdavo dėl sniego slėgio, didelio šalčio, kai žmonės daug kūrendavo ir ženkliai daugėdavo gaisrų skaičiai. Dabar gaisrų taip pat netrūksta, sniego slėgio nuostolių turėjome metų pabaigoje, tačiau paskutinių metų tendencijos pasikeitė taip, jog susiduriame ir su didžiuliu vėju“, – pastebi Mantas Norkus.

Saugoti savo ir aplinkinių turtą

„Lietuvos draudimo“ ekspertas primena, kad esant dideliam vėjui nukenčia ir būstas, ir automobiliai. Todėl labai svarbu saugoti savo turtą, nenumoti ranka į specialistų prognozes.

„Ir šiomis dienomis buvo tokių atvejų, kai skraidė batutai kiemuose, vadinasi žmonės nežiūri rimtai į perspėjimus ir neprirakina savo turto, nesaugo nei savęs, nei aplinkinių. Tačiau išties būtina tokius lengvai pakeliamus vėjo daiktus prirakinti prie stacionaraus objekto, kaip kad batutai, lauko baldai, kepsninės. Žmonės galvoja, kad tam tikrų daiktų vėjas negali pakelti, tačiau labai klysta – tokiu atveju būna išdaužomi namų langai, šiltnamiai, durys, galima pakenkti ir kaimynystėje esančiam turtui“, – sako draudimo specialistas.

Be to, jis atkreipia dėmesį, kad negalima statyti automobilių po medžiais, ypač senais, kurių šakos lūžta, krenta ir sugadina transporto priemones.

„Patyrę žalą gyventojai pirmiausia turėtų kviesti avarines tarnybas, suskubti saugoti savo turtą, jei yra galimybė – mažinti nuostolį. Taip pat svarbu nufotografuoti padarytą žalą, sugadinimus ir kreiptis į savo draudimo bendrovę. Registruoti įvykius „Lietuvos draudime“ klientai gali naudojantis savitarnos svetaine „SavasLD“, – primena Mantas Norkus.

Rekomenduojami video