Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šiaulių mokyklos mokinių maitinimui skirtas maistas surastas - sandėliuke

Šią savaitę, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento (Šiaulių VMVT) specialistai, gavę pranešimą, atliko neplaninį patikrinimą Šiaulių Gytarių progimnazijoje bei nustatė netinkamomis sąlygomis laikomus maisto produktus. Buvo pranešta ir tai, kad darbuotojai galimai dirba ne pagal darbo grafiką, todėl į patikrinimą pasitekti Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai.

„Pranešime buvo teigiama, kad mokykloje galimai slepiami maisto produktai, skirti vaikų maitinimui. Nuvykę į vietą, įvairius greitai gendančius maisto produktus ir žaliavą patiekalų ruošimui aptikome ne maisto laikymui skirtose patalpose, nors tokie produktai turėtų būti laikomi šaldytuve. Apie atvejį informavome ir Šiaulių miesto savivaldybę. Dėkojame pilietiškiems žmonėms, kurie vis dažniau ir drąsiau, pastebėję pažeidimus, praneša atsakingoms tarnyboms ir taip užkerta kelią tolesniam netinkamam elgesiui, kuris, šiuo atveju, liečia vaikų gerovę“, - pasakojo VMVT Šiaulių departamento direktorė Daiva Kazlauskienė.

Inspektoriai patikrinimo metu užrakintoje, ne maisto produktų laikymui skirtoje patalpoje, aptiko įvairios mėsos ir mėsos produktų (smulkintos ir nesmulkintos įvairių rūšių mėsos, virtos kalakutienos, vakuumuotos jautienos, jautienos kumpio ir kt.), dalis smulkintos mėsos buvo be ženklinimo bei atsekamumo. Taip pat rasta šaldytos žuvies filė, pieno produktų. Iš viso, aptikta daugiau kaip 40 kg greitai gendančių maisto produktų, laikomų aplinkos temperatūroje.

Dėl neužtikrintų produktų laikymo sąlygų, ženklinimo, atsekamumo pažeidimų VMVT Šiaulių departamentas įpareigojo atsakingus progimnazijos darbuotojus produktus sunaikinti. Apie atvejį informuota Šiaulių miesto savivaldybė.

Rekomenduojami video