Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ši vasara paukščiams – bene sėkmingiausia per visą dešimtmetį Žuvinte

Šiemet Žuvintas balsingesnis. Vandens paukščių trelių, šūkavimų, gagenimo yra gerokai daugiau nei ankstesniais metais, nes ši vasara daugeliui čia perinčių rūšių bus bene sėkmingiausia per pastarąjį dešimtmetį.

Perinčių vandens paukščių apskaitos jau atliktos, jos leidžia pasakyti malonią žinią, jog pamažu atsikuria tipiškų ežero paukščių gausa. Ausuotieji kragai Žuvinte susuko 27 lizdus, juodosios žuvėdros  net 135, - taip gausiai šios dvi rūšys neperėjo jau 30 metų, o 57 upinių žuvėdrų lizdai Žuvinto ežere iki šiol nebuvo aptikti nuo pat reguliarių apskaitų pradžios – 1966 metų. Ežere perėjo keliolika porų rudagalvių, didžiųjų ančių, pilkųjų gervių, ir kelios dešimtys – pilkųjų žąsų.

Įdomiausia, kad dauguma šių paukščių sukrovė lizdus specialiai prižiūrimuose ežero plotuose. Šių metų pavasarį rezervato direkcija gavo specialią amfibiją vandens augalijos kirtimui. Iki prasidedant lizdų sukimo metui, išbandėme šią techniką nupjaudami vos keliolika arų senų švendrinių kinių. Rezultatai pasirodė esą labai puikūs. Visi rudagalviai kirai, absoliuti dauguma kragų ir žuvėdrų iškarto susikraustė į perėjimui tinkamus plotus. Dar daugiau: į ežerą perėti suskrido kelios poros šlapynių paukščių - raudonkojų tulikų, pempių.

Šią vasarą pagal gamtotvarkos planą planuojama iškirsti net keletą hektarų švendrynų ir nendrynų. Tai labai svarbu paukščiams atviresnių perėjimo plotų palaikymui ežere. Tokia praktika ypač žiemą iškirsti ir išvežti sudžiūvusias nendres, švendrus Žuvinte buvo žinoma nuo senų laikų, bet vėliau užmiršta ir nebenaudota. Turime unikalią galimybę ne tik išbandyti naują gamtotvarkos priemonę, bet ir pasidžiaugti jos rezultatais.

Žuvinto biosferos rezervato informacija

Rekomenduojami video