Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šėtai – 660!

Šeštadienį visi keliai vedė į Šėtos miestelį. Čia rinkosi ne tik vietos ar Kėdainių rajono gyventojai, bet ir sveteliai iš aplinkinių rajonų. Visus susirinkusiųjų laukė gausybė pramogų bei scenos veteranų ir jaunimo pamėgtos muzikos grupės. Savo mylimo miestelio gimtadienį šėtiškiai šventė net dvi dienas.

Užteko visiems

Tądien Šėtoje turėjo ką veikti tiek didelis, tiek mažas. Šventiniai renginiai prasidėjo per patį vidurdienį Šėtos Švč. Trejybės bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios už Šėtos kraštą. 

Po mišių bažnyčioje skambėjo įspūdingas Kauno valstybinio muzikinio teatro solisto Egidijaus Bavikino koncertas.

Jam pasibaigus šėtiškiai ir šventės svečiai patraukė į lauką, kur buvo šventinamas neseniai visų miestelio geradarių dėka atstatytas Pavasarininkų kryžius.

„Didžiausia padėka kiekvienam prisidėjusiam finansiškai, medžiagomis, darbais, geru ir palaikančiu žodžiu. Būkim pasveikinti, mieli šėtiškiai!“ – vietos gyventojus su švente sveikino Šėtos bendruomenės centro aktyvas.

Šventė parke

Pašventinus kryžių žmonės nesiskirstė, mat iškart po to vyko iškilminga eisena nuo Šėtos Švč. Trejybės bažnyčios link bendruomenės parko, kur vyko linksmoji renginio dalis.

Šventės atidaryme netrūko gražių kalbų ir linkėjimų Šėtos krašto žmonės.

Susirinkusiuosius pasveikino Seimo nariai Viktoras Fiodorovas ir Tomas Bičiūnas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis. Tvirtą ir šeimininkišką žodį tarė Šėtos krašto šeimininkas Ričardas Boreiša.

Gausybė žmonių

Šėtoje tądien susirinko gausybė žmonių: ne tik vietinių ir ne tik kėdainiškių. Atvyko nemažai žmonių iš kaimyninių Jonavos, Ukmergės ar net Kauno rajonų.

„Visiems tikrai atsibodo ir visi pavargo nuo pandeminių ribojimų, todėl matosi, kad žmonės pasiilgę švenčių, kad jiems to reikia. Čia jūsų susirinko labai daug, Šėta atidaro vasaros švenčių sezoną Kėdainių rajone. Man smagu čia būti, aukite ir klestėkite, o mes kuo galėsime, tuo padėsime“, – kalbėjo V. Tamulis.

Pakilo iš pelenų

Tuo metu P. Aukštikalnis pastebėjo, kad Šėta yra labai stiprus ir didingos praeities miestelis, kuris atlaikė visas negandas ir pakilo tarsi iš pelenų.

„Galima daug kalbėti apie miestelio praeitį ir istoriją, bet, manau, svarbus vienas faktas, kuris liudija Šėtos miestelio žmonių dvasią ir charakterį, – 3 kartus per šimtmečius sudegintas kaip Feniksas miestelis vis pakildavo iš pelenų.

Ir dabar XXI amžiuje gyvena savo ateitį!

Šėtiškiai – esate dar vienas šimtmetis gražios mūsų ateities. Gyvenkite išdidžiai! Nes tokių brandžių Lietuvos ir rajono miestelių kaip Šėta: su įspūdinga istorija ir pasiekimais, ne tiek jau ir daug. Klestėkite ir aukite!“ – linkėjo P. Aukštikalnis.

Įspūdinga programa

Šėtos kultūros centras, bendruomenės centras, seniūnija ir visi geradariai pasistengė, kad miestelyje tądien būtų gera kiekvienam. Organizatoriai paruošė išties įspūdingą programą.

Visos šventės metu veikė nemokamas batutas, lauko žaidimai, piešimas ant veidukų, vyko Kauno miesto muziejaus projekto „Keliaujantys šeimadieniai“ edukacijos: „Palapinė, kelionė, muzika“ , „Kaip gimsta skudutis“, „Miesto herbas“, „Muzikuok su DJ Folk“, „Kvirtako turnyras“.

Vaikus ir jaunimą ypatingai nudžiugino Burbulų dėdės programa, putų šou ir milžinė baltoji meška.

Viso renginio metu veikė prekybininkų, amatininkų, tautodailininkų mugė.

Renginyje dalyvavo Kėdainių policijos bendruomenės pareigūnai Aušra Mickevičienė ir Robertas Mackevičius su gausiu būriu policijos rėmėjų.

Šventę vedė aktoriai Urtė Smulskytė ir Lukas Auksoraitis. Iš pradžių kvietė programa vaikams, kurią pristatė „Lauros studija“, po to vaikų laukė Kėdainių kultūros centro popchoro „Perliukai“ koncertas.

Vakaro vinis – legendinės grupės „Nerija“ koncertas, kurios laiko patikrintas dainas traukė tiek jaunas, tiek pagyvenęs.

Temstant ant scenos lipo jaunimo pamėgta muzikos grupė „Bernužėliai“.

Renginį vainikavo dangų nušvietęs fejerverkas, po kurio visi ramiai ir su gera nuotaika keliavo namo.

Rekomenduojami video