Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sesės vidurnaktį ant tilto rado negaluojantį paukštį ir nepraėjo pro šalį

Retsykiais panaktinėti po didingą Kėdainių senamiestį mėgstančios kėdainietės sesės Dovilė ir Modesta Mirzinkevičiūtės, eidamos pro naująjį Kėdainių tiltą, išvydo sunegalavusią gulbę. Sesės suprato, kad paukštis ryto gali ir nesulaukti.

Jos negalėjo ramiai praeiti pro bėdos ištiktą paukštį, tad vidurnaktį ėmė ieškoti pagalbos.... Ir rado. Dviejų merginų bei gyvūnų sergėtojų dėka gulbė buvo išgelbėta.  

Rado atsitiktinai

Dovilė ir Modesta „Rinkos aikštei“ pasakojo, kad naktį iš antradienio į trečiadienį buvo atvažiavusios į Kėdainių senamiestį. Merginos dažnai grožisi naktiniais Kėdainių vaizdais, kaip ir neretas kitas kėdainietis.

Bevaikštant ant naujojo pėsčiųjų tilto, jo viduryje sesės pastebėjo tupinčią gulbę.

Priėjus arčiau ši nepakilo ir nenuskrido. Paukštis tupėjo, šnypštė, judėjo, bet pakilti niekaip negalėjo. Merginos suprato, kad kažkas negerai.

„Ėjome pasivaikščioti ir žiūrim, guli ant tilto, arčiau priėjom, pastebėjom, kad kažkas ne taip, nes net nepakilo.

Buvo labai gaila palikti, pranešėme skubios pagalbos telefonu 112, užregistravo pranešimą, bet gaila, kad tokiam reikalui nėra tarnybų, dirbančių visą parą“, – dar tą pačią naktį žurnalistui pasakojo D. Mirzinkevičiūtė.

Surado pagalbą

Merginos pagalbos ėmė ieškoti socialiniuose tinkluose.

Netrukus į jų pagalbos šauksmą atsiliepė Kėdainių rajone įsikūrusios asociacijos „Gamtos parkas“ atstovai Gytis ir Dovilė Gaubiai. Asociacijos atstovai vidurnaktį atvyko į Kėdainių miestą ir paėmė negaluojantį paukštį.

„Atvykus vaizdas buvo nekoks, dėl prasto apšvietimo buvo sunku ir suprasti, kas jai.

Tačiau aiškiai matėsi nusilpimas iš vidaus. Turėjome daug spėlionių, iš jų nemažai simptomų, panašių ir į paukščių gripą. Tad ir vėl situacija buvo nekasdienė – apžiūros stalu tapo mašinos bagažinė.

Gulbei atliktos visos procedūros, kad bent sulauktų ryto, kai bus apžiūrėta dar kartą ir esant įtarimams, būtinas karantinavimas bent penkioms dienoms“, – apie situaciją informavo G. Gaubys.

Priglaudė parke

Tąnakt gulbė buvo paimta. Įtarta, jog paukštis yra apsinuodijęs, bet dėl paukščių gripo grėsmės jam privalomas savaitės trukmės karantinas.

G. Gaubys patvirtino – jei diagnozė nepasitvirtins ir pagerės, gulbė bus iškart paleista atgal į gamtą.

„Gulbė bus apžiūrėta šviesiu metu ir bus dar stebima, nes labai sunku nusakyti, kas jai iš tiesų yra.

Vangus judėjimas ir sutrikusi koordinacija, akivaizdžiai matomi simptomai kelia daug klausimų. Įtarimai – nuo galimo paukščių gripo iki galvos sumušimo.

Dienos šviesoje puikiai matyti galvos sumušimai, pakraujavimai, tad galimai ji galėjo gauti ir keletą smūgių į galvos sritį nuo dvikojo padaro. Tai taipogi realu, kadangi dabar vyksta poravimosi metas, patinai kiek agresyvesni ir, matyt, kažkam tas nepatiko. Tad versijų išties šiuo atveju daug, aiškinsimės, kaip jai pagelbėti“, – apibendrino „Gamtos parko“ įkūrėjas.

Gera širdžiai

Gerą darbą padariusios sesės D. ir M. Mirzinkevičiūtės sakė, jog tąnakt namo sugrįžo ramiomis širdimis.

„Reikia saugoti kiekvienam kiekvieną gyvybę. Su sese namo grįžom ramiomis širdimis ir su didele šiluma krūtinėje bei nuoširdžia padėka. Mums šiandien gera ant širdies.

Taip pat labai džiugu, kad yra žmonių, kurie padeda laukiniams gyvūnams. Kiekviena gyvybė yra nuostabi ir vertinga“, – atsiduso gulbės gelbėtoja M. Mirzinkevičiūtė.

Rekomenduojami video