Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sergantiems lėtinėmis ligomis teks mažiau vaikščioti nuo vieno gydytojo pas kitą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujina lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikio stebėjimo tvarką. Joje siekiama atsisakyti perteklinių administracinių reikalavimų gydymo įstaigoms ir supaprastinti paciento kelią gaunant paslaugas.

„Buvo įsiklausyta į gydytojų pastabas ir individualiai pasižiūrėta į lėtinėmis ligomis sergančių pacientų padėtį. Jų ligos dinamika kinta lėtai, jiems reikia nuolatinės priežiūros, o perteklinė biurokratija tik apsunkina gydymą. Pakeitimai prisidės tiek prie sklandesnio paciento kelio užtikrinimo, tiek prie mažesnės biurokratinės naštos gydytojams“, – teigia ministras Arūnas Dulkys.

Projekte, kuris pateiktas vertinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei, siūlomi tokie pakeitimai: atsisakoma reikalavimo gydytojams sudaryti pacientų, kuriems vykdoma ilgalaikė sveikatos būklės stebėsena, sąrašus; šeimos gydytojo paslaugas teikiančio gydytojo siuntimas reikalingas tik pirmą kartą siunčiant pas gydytoją specialistą; pacientui siūloma vykdyti ilgalaikį sveikatos būklės stebėjimą toje pačioje gydymo įstaigoje; jeigu pacientas nesutinka arba reikalingos paslaugos jame neteikiamos, jis informuojamas apie kitas įstaigas, kurios teikia tokias paslaugas; pirmą kartą specialisto konsultacijos pacientas turi būti siunčiamas atlikus šeimos gydytojo kompetencijos diagnostinius tyrimus ir procedūras, arba organizuojamas reikalingų tyrimų atlikimas pagal ligos pobūdį.

Tyrimų rezultatai turės būti teikiami į e.sveikatos sistemą, todėl gydytojas specialistas galės juos įvertinti iš anksto. Jeigu nuspręs, kad pacientui nebūtina atvykti gyvai, gydytojas galės surengti nuotolinę konsultaciją su šeimos gydytoju ir pateikti rekomendacijas dėl tolesnio gydymo, tyrimų.

Taip pat detalizuojami gydytojo specialisto veiksmai – jis turės įvertinti paciento būklę ir tyrimų rezultatus bei aptarti juos su pacientu, prireikus – paskirti kitus reikalingus tyrimus ir procedūras pagal savo kompetenciją, kitos konsultacijos datą ir rezervuoti jos laiką. Specialistas galės išrašyti vaistus ir medicinos pagalbos priemones, prireikus – išduoti siuntimą kito specialisto konsultacijai.

Rekomenduojami video