Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Senjorės Janinos žirgelis

Biržuose vis dažniau sutiksi senjorus, moteris ir vyrus, gatvėmis riedančius elektriniais motociklais. Tarp jų ir mūsų pašnekovė Janina Bertašienė. Ir Janinos dvi draugės – motorizuotos. Bet kol kas mieste draugės važinėja po vieną.

Janina Bertašienė ant elektrinio motociklo sėdo prieš trejus metus. Tai užsienyje uždarbiaujančio jos sūnaus Valiaus dovana.

- Priėmiau dovaną, ir sūnui už ją tebedėkoju iki šiol. Nuo sunkių darbų miškų ūkyje man subyrėjo stuburas. Be lazdelės jau niekur iš namų kojos neiškeldavau. O juk norisi visur – į turgų, parduotuves, vaistinę. Pas drauges. Šis motocikliukas man kaip išganymas, – džiaugiasi Janina.

Ji iš pirmųjų biržiečių moterų vairuotojų. Sulaukusi ir komplimentų. Žmonės jos transporto priemone labai domėjosi. Kamantinėdavo ją: kiek jos transporto priemonė kainavusi? Bet į šį klausimą Janina negalėjusi niekam atsakyti. Sūnus Valius jai nesako „žirgelio“ kainos.

- Pirmutinė motocikliuką įsigijo mano draugė Stasė. Sūnui prasitariau, kad ir man tokio labai reikėtų. Kai turėjau aš, tokio motocikliuko įsireikė ir trečiai draugei Aldonai. Aldona šių metų pavasarį motocikliuką nusipirko, – pasakoja Janina Bertašienė. Ir tikina: – Vairuoti nė kiek nesunku. Vienas malonumas. Iš pradžių sudėtingiau buvę pro kiemo vartelius išvažiuoti, įvažiuoti, bet išmoko. Sūnus Valius iš užsienio ją vis konsultuodavo telefonu.

Transporto priemonė valdoma dviem rankenėlėmis. Viena – į dešinę, kita – į kairę. Užsiveda rakteliu.

- Privažiavusi prie parduotuvės, raktelį ištraukiu, įsidedu į kišenę ir ramu – kitas nenuvažiuos. Statau motociklą dviračių stovėjimo vietoje. Galiu statyti neįgaliųjų automobiliams skirtoje aikštelėje. Mano draugė silpnesnės sveikatos, tai ji su savo motocikliuku ir į prekybos centrą įvažiuoja, – kalba Janina.

Pasak Janinos, jos „žirgeliui‘ jokios išskirtinės priežiūros. Jeigu apsitaško purvu, Janina jį nuprausia vandeniu. Bet per trejus metus jos transporto priemonei sudilo padangos. Vilnietis žentas Robertas išrūpino naujas. Pirmaisiais vairavimo metais dar buvo toks nuotykis: Janina bandė apsigręžti, neišsiteko kelyje ir bakstelėjo stulpan. Apsauginės grotelės motociklui taip ir sulinko. Nusiminė vairuotoja baisiausiai. Bet ji dar turi ir antrą žentą Leoną. Biržuose. Nuvažiavo pas Leoną. Nieko čia nėr, paguodęs žentas. Ir bežiūrint groteles ištiesinęs.

Janina pastebi vieną nepatogumą: motocikliuko žemi ratai per Biržus važinėti. Nelygioj vietoj, kai reikia nuvažiuot ar užvažiuot, taip trinkteli ir kresteli nugarą... Jeigu žiema snieguota, „žirgeliui‘ – atostogos. Maži ji ratukai per sniegą buksuoja. J. Janonio gatvėje per tiltą niekas nuo lieptų sniego nevalo.

Motociklas, pasakoja Janina Bertašienė, varomas elektra. Akumuliatorius pakraunamas specialiu aparatėliu, kuris įkišamas į elektros lizdą. Akumuliatorius leidžia Janinai leistis į 8 kilometrų kelią. Praėjusių metų vasarą ji ryžosi išvažiuoti ir už miesto ribų. Rinko vaistažoles.

– Vieną kartą važiuojant į namus akumuliatorius išsikrovė ir teko man motocikliuką stumtis. Sunku neįgaliai moteriškei persikreipus stumti. Visa laimė, kad pakalnytėn. Ir kad draugės Aldonos namai pakeliui. Akumuliatorių pas draugę pasikroviau. Kol akumuliatorius krovėsi, dar pasišnekučiavom. Ir laiminga grįžau namo, – prisimena vairuotoja.

Janina tikina: jos motocikliukas gali pavežti daugiau kaip 100 kg krovinį. Ji iš „Senukų“ prekybos centro kartą bandžiusi namo parsigabenti kuro briketus. Tai ir buvęs pats sunkiausias Bertašienės pirkinys.

Pašnekovė džiaugiasi: Biržuose labai kultūringi, geranoriški automobilių vairuotojai. Perėjose ji atsargi. Stabteli, kad automobilius praleistų. Bet vairuotojai pirmenybę visuomet suteikia senjorei Janinai.

Rekomenduojami video