Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Senjoras Petras: „Pensininko gyvenimas nėra toks blogas“

„Būsiu nepopuliarus – nesiskundžiu gyvenimu ir nebijau to garsiai pasakyti...“ – kalbėjo į „Gimtojo Rokiškio“ redakciją atėjęs rokiškėnas pensininkas Petras Sadaunykas, pavasarį švęsiantis garbingą 80-metį.

„Neseniai jūsų laikraštyje perskaičiau, jog dauguma pensininkų nesulaukia pensijos, juos slegia ir kitos problemos – didėjantys mokesčiai ir pan. Norėčiau paprieštarauti – nėra taip blogai…“ –entuziastingai kalbėjo P. Sadaunykas.

Senjoras, kaip ir kito jo bendraamžiai, junta kainų kilimą, tačiau, anot jo, pensijos ir atlyginimai taip pat auga. „Pensininkai laido strėles dabartinei Vyriausybei dėl mažų pensijų ir prekių brangimo. Mano nuomonė yra priešinga. Peržvelkime mūsų nugyventą beveik trisdešimtmetį nepriklausomybės ir prisiminkime, kas per tą laikotarpį pigo. Ar rasime tokią prekę ar paslaugą, kuri būtų pigusi?.. Ir ateityje, žadama, viskas irgi brangs…“ – kalbėjo pašnekovas.

Jis prisipažino beveik 20 metų fiksavęs savo pensijos svyravimą. „Pirmuosius dvejus metus ji nebuvo didinama. Kitus dvejus kildavo po 9 litus. Tačiau ne išsyk. Dar kitais metais augo 47 litais, taip pat išskirstant. Atėjo krizė – dvejus metus pensija buvo mažinama, o prekės ir paslaugos brango. Tačiau pasibaigus krizei po 6 ir 9 eurus kas mėnesį kilo. Per metus indeksuotos pensijos padidėjo 20–30 eurų, – skaičiavo senjoras ir pridūrė, kad nuo sausio 1 d. brangus elektrai ir dujoms yra geras rezervas šiam brangimui sušvelninti: – Už šias pabrangusias paslaugas permoku iki 3 eurų.“

 

Rekomenduojami video