Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seniūnijos pasitinka vasarą
Gamta vis plačiau atmerkia akį – meiliau šildo saulė, ilgėja dienos, čiulba paukščiai. Tvarkosi, puošiasi ir Biržų krašto seniūnijos... Sužydės rožynas Rožių gatvėje Papilyje. Jokių rūpesčių dėl gėlynų Širvėnos seniūnijoje, kurios gėlynus prižiūri darbininkė Rožė...
Išsaugoti kas sukurta – Medžius mes tik kertame, o apie sodinimą – nė minties. Gėlės pas mus žydi silpnai. Gėlynų turime mažai, nes trūksta rankų juos prižiūrėti, – pripažįsta Nemunėlio Radviliškio seniūnas Giedrius Kubilius. Pasak seniūno, svarbiausia išlaikyti tai, kas iki šiol sukurta. Medines nuorodas būtina vis perdažyti, nes kitaip medis pasišiauš ir atrodys kaip apleistas. G. Kubilius dėkojo seniūnijos ūkininkui R. Misevičiui, kuris neabejingas seniūnijos nuorodoms, riboženkliams. Ūkininkas juos saugo, atnaujina. Seniūnija šiais metais vieną medinį riboženklį pakeitė metaliniu. – Prie seniūnijos aplinkos gražinimo darbų turėtų dirbti pastoviai du žmonės. Jų nėra. Vyrai išeina šienauti ir juos pamatysiu tik spalio mėnesį, – kalbėjo G. Kubilius. Nemunėlio Radviliškio seniūnas nestokoja gražių sumanymų, po vieną kitą vis įgyvendina. Priešokiais. Priebėgom. Anot jo, kartais pasiseka. Bet viską reikia pamatyti ir įvertinti gyvai, savo akimis.

Rožynas Rožių gatvėje

Papilio seniūnija įsikūrusi Rožių gatvėje. Seniūnijos gėlynuose karaliauja rožės. Pasak seniūnijos seniūno Reno Čygo, papiliečiams keliasdešimt rožių sodinukų parūpinęs Biržų rajono savivaldybės ekologas V. Džėja. Vienos rožės iššalo, kitos neprigijo, bet rožynas prie autobusų stotelės – pats gražiausias. Prie rožyno ir paminklinis akmuo su Vyčiu. Veja prie rožyno nušienauta. Papiliečio Viliaus Trečioko iniciatyva Biržų gatvėje prieš kelerius metus pasodinta ir beržų alėja. Ne visi berželiai prigijo. Praėjusiais metais teko atsodinti berželius. Ir šiemet prieš kelias savaites vėl penkis atsodino. – Papilio partizanų kapinėse pastatyti kryžiai katalikų ir evangelikų reformatų bendruomenių žuvusiems partizanams buvo sunykę. Vieną kryžių vabalninkietis tautodailininkas Vidas Jatulevičius restauravo, o kitą padarė naują. Po kelių savaičių kryžius kapinėse pastatysime. Ūkio darbininkai jau įbetonavo kryžiams pagrindą. Be ūkininkų pagalbos kryžių nepastatysime, – užsiminė seniūnas apie artimiausius darbus. R. Čygas pasidžiaugė veikliomis bendruomenėmis. Jos savarankiškai sodina, prižiūri gėlynus kaimuose.

Dėkingi darbininkei Rožei

Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas gerų žinių turi kratiškiečiams, obelaukiečiams. Bus asfaltuojamos, lopomos kai kurios gyvenviečių gatvės. Pagražės ir Eglių gatvė Biržų kaime. – Perdažysime visus tris riboženkliai prie įvažiavimų į Biržų miestą. Stengiamės, kad prie šių riboženklių žydėtų gėlės. Pavasarinis žydėjimas baigiasi, sodinsime naujas. Gėles perkame iš Rinkuškių šiltnamių. Sodinsime serenčius, begonijas. Seniūnijoje nemažai lankytinų, atmintinų vietovių, piliakalnių. Nenorime auginti žolės, bet kol apeina šienpjoviai aplinkui ratą, žolė ir vėl užauga, – pasakojo Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas. Seniūnas giria darbščią gėlynų prižiūrėtoją Rožę Šimonienę, seniūnijos gyventojus, puoselėjančius pavyzdines sodybas, šienaujančius pakeles. Seniūnijos gėlynus laisto patys seniūnijos darbininkai. Kibirai ir vanduo vežiojami automobiliu.

Pačeriaukštėje tropikų nuotaikos

– Kol kas seniūniją puošia geltonai žydinčios pienės. Rožės neišgyveno, bet pas mus visą vasarą iki rudens seniūnijos gėlyne žydi karališkosios kanos. Klasika, – sako Pačeriaukštės seniūnijos seniūnas Aurimas Frankas. Pačeriaukštės seniūnijos kaimuose daug kryžių. Prie kryžių gėles sodina, kryžius puošia pamaldūs parapijiečiai. Smilgių bendruomenės aktyvistai rūpinasi, kad prie paminklinių akmenų, partizanų žūties vietose žydėtų gėlės. – Mūsų seniūnijoje irgi trūksta darbo rankų. Pradėjome šienauti. Šiais metais audros kai kuriose kapinaitėse išgriovė tvoras, teko atstatyti. Kai kuriose kapinėse atnaujinome vartus. Kapinėse sumažėjo sausuolių medžių, todėl kapinės prašviesėjo, – pasakojo seniūnas A. Frankas. Naujiena: Pačeriaukštės, kaip ir kitų seniūnijų mažesnėse kapinaitėse jau stovi konteineriai kapinių atliekoms: žvakutėms, juostelėms, oazei, plastikui, dirbtinėms gėlėms. Žaliosios atliekos, žolės, lapai į konteinerius ne metami, o kompostuojami atskirai. Gyventojai dar nepasiruošę rūšiuoti. Įpratę viską mesti už tvoros... Teks aiškinti, mokyti ir... pyktis, kol prigis nauja tvarka. Seniūnas Aurimas Frankas pastebi: praretėjo Pačeriaukštės seniūnijos parkai, kapinaitės, bet veikli Pačeriaukštės bendruomenė pasiūlė iniciatyvą: gimus šeimoje kūdikiui, pasodinti po ąžuoliuką. Seniūnija šiai iniciatyvai neprieštarauja.

Dovanų – daugiamečių gėlių

Vabalninkiečiai šiemet labai dėkingi vabalninkietei gėlininkei Zojai Trasevičiūtei. Zoja pasiūlė padovanoti iš savo kolektyvinio sodo įvairiausių daugiamečių gėlių: tulpių, narcizų, vilkdalgių, raktažolių, samanėlių... Darbininkės Renata Kairienė ir Justė Mačiulytė dalį jų gėlynuose jau susodinusios. Vienmečių žydinčių gėlių kaip ir kasmet parūpina mieliūnietis gėlininkas Laimutis Baradinskas. – Anksčiau sodindavome našlaites, bet šiemet kai toks nepastovus pavasaris, našlaičių atsisakėme. Sodinamos vėlyvesnės gėlės – pelargonijos, bakopos, dorotėjos... Iš jų kuriamos kompozicijos. Gėlynų pas mus daug. Naujais daugiamečiais augalais bei krūmais pasipuoš ir Vabalninko parkas, – pasakojo Vabalninko seniūnijos seniūno pavaduotoja Zena Švainauskienė.

Pabiržės seniūnijos tulpynai

Nuo ankstyvo pavasario tulpynai sužydi Pabiržės miestelio centre, prie seniūnijos pastato. – Tulpių sodinukų mes neiškasame. Visa mūsų gudrybė ta, kad tulpės pasodintos giliai, jos išsilaiko ir džiugina žiedais, – pasakoja seniūnė Vita Zurbaitė. Seniūnė džiaugiasi, kad iš gyventojų sulaukia padėkų už kuriamas progines šventines kompozicijas, už gėlynus. – Gal būt tarp kaimiškų seniūnijų ir pirmaujame, bet Biržų miesto savo gėlynais nepralenksime, – kalba seniūnė. Seniūnės Vitos Zurbaitės ir pavaduotojos Violetos Morkvėnienės iniciatyva ir šiemet ant seniūnijos palangių stiebiasi daugiau kaip 300 jų puoselėjamų gėlių daigelių, kurie iškeliaus į seniūnijos gėlynus. Serenčiai, lobelijos, žilė, smilgos... Bet gėlių daigelių dar trūks. Nusipirks. Pabiržės aikštę puošia ir rožynas. Seniūnija pasinaudojo savivaldybės siūloma galimybe ir pateikė paraišką daugiamečiams dekoratyviniams spalvingesniems lapuočių bei spygliuočių krūmams. Šiemet jais pasipuoš numatytas erdves.

Parovėjoje purenami ne tik gėlynai

Laikinai einanti seniūnės pareigas Daiva Juozaitienė džiaugiasi sumaniais seniūnijos ūkio darbininkais. Darbininkai, vadovaujami Petro Drevinsko ruošiasi tvarkyti tiltą į Kašeliškio kaimą per Gervelę. Vyrai patys tiltą pastatė, dabar suplanavę jį sustiprinti, kad būtų ilgaamžiškesnis. Vyksta darbai kapinaitėse. Restauruojamos akmeninės tvoros, šienaujama. Medeikiuose bus pastatyta nauja skelbimo lenta, nauji suoliukai. – Vaizdą gadina apšiurusios autobusų stotelės. Jas reikia perdažyti. Pasodinsime gėlių, bet atnaujinti ir perdažyti stoteles turėtų tas, kas už jas atsakingas – regiono keliai, – kalbėjo D. Juozaitienė. Ji gyrė darbščią gėlynų prižiūrėtoją, kuri ravi, purena gėlynus. Parovėjoje gėlės sodinamos ir į didelius lauko vazonus.

Želdinių sulauks

Biržų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė (ekologė) Jurgita Bruniuvienė „Biržiečių žodžiui“ sakė: savivaldybė buvo numačiusi šiek tiek lėšų seniūnijų pasipuošimui. Paraišką pageidaujamiems želdiniams pateikė trys: Biržų, Pabiržės ir Vabalninko seniūnijos. Biržų seniūnija pageidavo 50 krūmų rožių atsodinimui ir šluotelinių hortenzijų. Pabiržiečiai skverelyje sodins lanksvas, kalnines pušaites. Vabalninko parke šiemet prie estrados turėtų būti pasodinti lazdynai ir alyvos. Pasak Jurgitos Bruniuvienės, dėl karantino medelynuose trūksta kai kurių medelių, bet stengiamasi reikiamus kiekius, kaip pageidauta, surinkti.
Rekomenduojami video