Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seniūnijas užgriuvo gremėzdai

Biržų mieste ir rajone atliekų tvarkymo bendrovė „Ecoservice projektai“ gegužės 20-22 dienomis paskelbė akciją. Iš gyventojų nemokamai rinko sukauptas didžiąsias atliekas. Nei seniūnai, nei akcijos organizatoriai tokio siurprizo nesitikėjo. Gyventojai seniūnijas užvertė griozdais – senais šaldytuvais, skalbimo mašinomis, foteliais... Per dvi dienas gremėzdų išvežti neįmanoma. Užtruks visą savaitę.

Kupreliškio seniūnaitijos seniūnaitė Danutė Einorienė savaitgalį „Biržiečių žodžiui“ pasakojo: gyventojai pririnko kalną atliekų, bet niekas nurodytomis dienomis neišvežė.

– Skrebiškiuose buitinė technika išvežta, o visa kita liko. Meldžiuosi, kad per savaitgalį neatsirastų padangų, statybos atliekų. Skelbia akciją, o sugeba atsiųsti vos ne priekabėlę. Tai kur čia taupymas? – stebėjosi Skrebiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Danutė Kučinskienė.

Pasvaliečių seniūnaitė Lina Šatienė „Biržiečių žodžiui“ kalbėjo: praėjusią savaitę ji mačiusi: iš Pačeriaukštės seniūnijos kiemo darbininkai sukauptas didžiąsias atliekas rinko. Nežinia, ar visas surinko. Buvo daug šaldytuvų, skalbimo mašinų, fotelių, baldų...

– Pasvaliečių kaime jokių griozdų nėra. Iš mūsų nebereikalingus baldus, buitinę techniką, visą šlamštą supirkinėja agentai tiesiai iš namų. Jeigu kas prikrauna prie konteinerių, seniūnija tvarkingai surenka ir išveža, – pasakojo seniūnaitė Lina Šatienė.

„Ecoservice projektai“ vadybininkė Orinta Mauraitė „Biržiečių žodžiui“ tvirtino: tokia akcija skelbiama kasmet. Iš anksto apie būsimą akciją informuojamos visos seniūnijos. Seniūnijos numato vietas, kur bus renkamos didžiosios atliekos. Šiemet, pasak vadybininkės, norą bendradarbiauti pareiškė Papilio, Parovėjos, Pabiržės, Pačeriaukštės, Nemunėlio Radviliškio, Širvėnos seniūnijos. Vienur atliekos buvo surenkamos vienoje vietoje, kitur – keliose vietose. Jos buvo gabenamos ir į seniūnijų kiemus, už garažų. Seniūnijų darbuotojai, išvydę kas vyksta, stvėrėsi už galvos. Buitinės technikos, baldų kalnai augo ir augo. Ar jie neliks?..

Pirmadienio rytą „Ecoservice projektai“ vadybininkė Orinta Mauraitė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad toks sukauptų didžiųjų atliekų kiekis labai nustebino. Pritrūko laiko ir pajėgų viską per dvi dienas, kaip buvo planuota išgabenti.

– Kasmet organizuodavome tokias akcijas. Taip nebūdavo. Peršasi mintis, kad įtakos turėjo karantinas. Gyventojai tvarkė namus, atsirado daug nereikalingų daiktų ir atsiradus progai jais skuba atsikratyti, – įsitikinusi vadybininkė O. Mauraitė.

Vadybininkė užtikrino: per savaitę sukauptos atliekos nemokamai bus surinktos ir išvežtos. Ir perspėjo gyventojus: šią savaitę buitinę techniką, baldus jau draudžiama vežti.

Bet ne viena seniūnija sulaukė gyventojų skambučių. Gyventojai siūlėsi atgabenti ir nebereikalingas lentas, šiferį ir t. t.

Papilio seniūnijos ūkio specialistas Julius Gaučys neslėpė: seniūnijos kolektyvui buvo labai neramu išvydus kas dedasi seniūnijos kieme už garažų, bet šįryt vaizdas keičiasi. Veža. griozdų kalnas mažėja.

– 40 kubų konteinerį jau išvežėm, liko 60 kubų. Tikėkimės, kad viską išgabens, – optimistiškai buvo nusiteikęs ir Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius.

 

Regina VAIČEKONIENĖ

Rekomenduojami video