Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sekmadienis Beržuose – vėl su... maudymosi kostiumėliais

Kada pradedate maudynių sezoną? Drąsesnieji, ko gero, jau vėlyvą pavasarį, o likusieji, veikiausiai, į vandenį pirmąkart metuose lipa vasaros pradžioje.

O štai Beržų kaimo (Kėdainių r.) gyventojai maudynių sezoną buvo uždarę tik trumpam. Rudenį sulankstę maudymosi kostiumėlius ir glaudes, iš spintų jas išsitraukė vasario 16-ąją, minėdami Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną.

Šiandien kone dvi dešimtys Beržų ir aplinkinių gyvenviečių žmonių jau penktąjį kartą per pastaruosius du mėnesius drauge leidosi į maudynes lediniame vandenyje.

„Užkrėtė“ pirmininkė

Vasario pradžioje asociacijos „Beržų bendruomenė“ pirmininkė Birutė Jomantaitė

su bičiule iš gretimos gyvenvietės Audrone Martišiene dalyvavo „Ruonių maudynėse“ Babėnų šilo tvenkinyje, drauge su keliomis dešimtimis kėdainiečių.

Vėliau sekė „Palangos stinta“ – pasipliuškenimas Baltijos jūros bangose, tąkart – su keliais šimtais sveikuolių iš visos Lietuvos.

„Po dviejų naujų gyvenimo patyrimų pagalvojau: kodėl gi šios pramogos neišbandžius savame kaime? Nejaugi tuo gali užsiimti tik didesniųjų miestų žmonės? – „Rinkos aikštei“ sakė trejus metus bendruomenei vadovaujanti B. Jomantaitė. – Pirmąjį kartą beržiškių „Ruonių maudynės“ gretimo Vaidatonių kaimo tvenkinyje iškirstoje eketėje vyko minint Valstybės atkūrimo sukaktį, kitą savaitgalį – po bendruomenės tarybos ataskaitinio susirinkimo. Grūdindamiesi šventėme ir Kovo 11-ąją.“

Kiekvieną savaitgalį

Graži iniciatyva Beržų kaime netruko tapti tradicija. Nepaisant to, kad vandenį kaustęs ledas kartu su šalčiu atsitraukė, į maudynes stingdančiame vandenyje beržiškiai šiandien rinkosi jau penktąjį kartą.

„Galiausiai tai tapo savaitgaline mūsų tradicija. Nesimaudėme tik porą kartų – per pirmąjį savivaldybių tarybų rinkimų ir antrąjį merų rinkimų turą. Rinkimai yra šventa, –  šyptelėjo B. Jomantaitė. – Tiesa, per pirmąjį savivaldybių rinkimų turą kaimo jaunimas pats susiorganizavo maudynes. Keliese, lydimi suaugusio žmogaus, jaunuoliai maudėsi eketėje. Mums, organizatoriams, vėliau netgi vaizdo medžiagą siuntė.“

Paklausta, kada gi kitos maudynės šaltame, nors ir ne eketėje, vis dėlto – vis dar lediniame vandenyje, B. Jomantaitė nė nemirkteli: „Kaip tai kada? Kitą savaitgalį! Laukiame visų, kas tik nori prie mūsų prisijungti. Garantuojame gerą energijos užtaisą, ką ten užtaisą – visą bombą – ir karštą arbatą Beržų bendruomenės centro namuose po visko. O kodėl gi mes, Beržų kaimelis, negalime tapti Lietuvos grūdinimosi sostine? Na, jeigu ne Lietuvos – tai bent jau Kėdainių rajono!“

Išbandė pirmąjį kartą

Šiandien apšilimą prie kaimo bendruomenės centro vedė Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono Štabo baterijos Ryšių būrio II belaidžių telekomunikacijų modulio vadas seržantas kėdainietis Gytis Stankevičius.

„Beržuose prabėgo mano vaikystė – čia gyvena mano seneliai. Todėl niekuomet nebuvau pernelyg nutolęs nuo to, kas vyksta šiame kaime. Ir ką gi – vakar vakare internete pastebėjau kvietimą dalyvauti maudynėse kartu su kaimo gyventojais. Norėjau išbadyti šią pramogą, norėjau išbandyti save – anksčiau to neteko daryti“, – juokėsi Lietuvos kariuomenės seržantas.

Į vandenį G. Stankevičius įlipo pirmas. Tiesa, pirmas iš jo ir išlipo.

„Šaltoka. Gelia visą kūną. Bet jausmas – nerealus, – geros nuotaikos nestokojo jaunas vyras. – Tai mano pirmas kartas. Bet... tikrai ne paskutinis.“

 

Justina ŠVEIKYTĖ

Rekomenduojami video