Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šeimų sąjūdis rengs mitingą sostinėje Konstitucijai apginti, leidimas išduotas 15 tūkst. žmonių

Lietuvos šeimų sąjūdis šeštadienį rengia mitingą sostinės Katedros aikštėje.

Leidimą sostinės savivaldybė išdavė 15 tūkst. dalyviu, jo rengėjų nurodoma tema – „Mitingas apginkime LR Konstituciją“.

Šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius BNS sakė, kad renginys organizuojamas artėjant Konstitucijos dienai spalio 25-ąją bei Sąjūdžio steigiamojo suvažiavimo 24-ųjų metinių minėjimui.

Vis dėlto jis sako, kad renginio deklaracija dar rengiama ir tikslios protesto temos paaiškės vėliau.

„Jei skaitytumėte Konstituciją, praktiškai iš visų esamų straipsnių kas antras yra neveikiantis. Nieko šiuo metu negalima išskirti – nei šeimos politikos, nei švietimo, nei medicinos. Praktiškai Konstitucija tapusi niekine“, – dėstė R. Grinevičius.

Anot jo, organizacija nuogąstauja, kad kai kurių politikų, Generalinės prokuratūros atstovų pasisakymai, jog Konstitucija turi atitikti šių dienų realijas, reiškia, jog politikai imsis dažniau kaitalioti pagrindinį šalies įstatymą. 

Jis sako nežinantis, ar į renginį gali susirinkti leidime nurodyti 15 tūkst. dalyvių, tačiau tikisi gausaus dalyvavimo.

„Tas tikėjimasis – priklauso, ar žmones tenkina, ar netenkina dabartinė situacija. Mes negalime įtakoti žmonių, jie patys turi nuspręsti, ar sėdėti geriau ant sofos, ar kažką daryti“, – kalbėjo asociacijos vadovas.

Tas tikėjimasis – priklauso, ar žmones tenkina, ar netenkina dabartinė situacija. Mes negalime įtakoti žmonių, jie patys turi nuspręsti, ar sėdėti geriau ant sofos, ar kažką daryti.

R. Grinevičius taip pat sakė, kad Seimui šiemet sugriežtinus politinių komitetų registravimo tvarką, Šeimų sąjūdis nusprendė jų artėjantiems savivaldos rinkimams nesteigti, nes to padaryti „praktiškai neįmanoma“.

Asociacija bendradarbiaus su keturiomis politinėmis jėgomis: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Krikščionių sąjunga, Lietuvos regionų partija bei „Tauta ir teisingumu“.  

Tai pirmasis masinis Šeimų maršo planuojamas renginys sostinėje po metų pertraukos – savivaldybė šiemet neišdavė leidimo burtis organizacijai prie J. Basanavičiaus paminklo Vasario 16-ąją, motyvuodama, kad organizatorių planai kertasi su oficialiais valstybiniais renginiais.

Rekomenduojami video