Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimo „valstiečiai“ ragina ministrą D. Kreivį trauktis iš pareigų

Žiniasklaidai paskelbus, kad su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu susijusi įmonė turi „Ignitis grupės“ akcijų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kreipėsi į valdančiuosius ir Prezidentą Gitaną Nausėdą, teigdami, jog jau gana tyčiotis iš Lietuvos žmonių ir laikas perkrauti Vyriausybę.

„Esant tokia įtemptai situacijai dėl energijos kainų, mūsų manymu, dėl už energetiką atsakingo ministro skaidrumo neturi kilti net menkiausios abejonės, o šiuo metu jų kyla ne viena. Ar gali būti skaidrūs politiko sprendimai, jei jie turi įtakos įmonės pelnui? Atsakymas vienareikšmiškas – ne. Todėl raginame ministrą kuo skubiau prisiimti atsakomybę ir pasitraukti iš užimamų pareigų“, – pranešime žiniasklaidai sako Seimo narys, šešėlinis energetikos ministras Arvydas Nekrošius.

Anot „valstiečių“,  valstybės kontroliuojamos „Ignitis grupės“ akcijų turi ir šio ryšio nebuvo deklaravęs šią grupę tiesiogiai kuruojantis finansų viceministras Gediminas Norkūnas, grupės akcijų turi ir įmonė, susijusi su energetikos ministru Dainiumi Kreiviu, kuris šios informacijos nedeklaravo.

Frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė teiraujasi konservatorių, ar jie patys kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), ar tą padaryti LVŽS.

„Mūsų manymu, skaidrumą deklaruojantys konservatoriai turi patys nedelsiant kreiptis į VTEK dėl D. Kreivio, o valdantieji turi kuo skubiau sėsti ir tartis, kaip jie perkraus Vyriausybę, nes problemos tik gilėja ir jų nesprendimas bei ignoravimas jau tampa pasityčiojimu tiek iš demokratinės sistemos, tiek iš Lietuvos žmonių, kurie turi didelių lūkesčių valdžiai“, – sako A. Norkienė.

Seimo narys „valstietis“  Valius Ąžuolas jau kiek anksčiau yra sakęs žiniasklaidai, jog opozicija tikisi ir ryškaus LR Prezidento Gitano Nausėdos vaidmens, sprendžiant šią krizę ministrų kabinete.

Rekomenduojami video