Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimo nariui surašytas protokolas dėl medžioklės taisyklių pažeidimo

Nemalonumų dėl medžioklės taisyklių pažeidimų turi ne tik Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus sūnus Ričardas. Jų turi ir pats seimūnas.

Konstatuoti pažeidimai

Redakciją pasiekė žinia, kad paskutinį praėjusių metų lapkričio savaitgalį Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Kauno valdybos Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos inspektoriai atliko patikrinimą vienoje medžioklėje. Čia medžiojo ir biržietis Seimo narys Viktoras Rinkevičius. Jam buvo surašytas administracinės teisės pažeidimų protokolas.

Informacijos apie šį įvykį „Šiaurės rytai“ prašė Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos viešųjų ryšių specialistės Ievos Krikštopaitytės.

„Informuojame, kad lapkričio 30 dieną atlikto medžioklės patikrinimo metu nustatyta, kad buvo pažeistos Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės. Asmeniui taikytos administracinio poveikio priemonės pagal Administracinių nusižengimų kodekso 290 str. 1 d.

Tačiau atkreipiame dėmesį, kad kol nutarimas nėra įsiteisėjęs ir priimtas sprendimas dar gali būti skundžiamas, negalima teigti, jog asmuo yra kaltas. Jei nutarimas įsiteisės, galėsime informuoti papildomai“, - teigė I. Krikštopaitytė.

Ji informavo, kad administracinio poveikio priemones nutarta skirti gruodžio 23 dieną. Šį gamtosaugininkų sprendimą V. Rinkevičius gali apskųsti per 20 darbo dienų.

Nieko nežino

Kaip šį įvykį komentuoja pats Seimo narys? Dvi dienas korespondentė bandė su juo susisiekti mobiliojo ryšio telefonu, bet nepavyko.

Niekas neatsiliepė skambinant ir į Seime esantį jo priimamąjį.

Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus padėjėja apygardoje Stasė Eitavičienė, penktadienį priešpiet paklausta, ar Seimo narys Lietuvoje ir kaip su juo būtų galima susisiekti, atsakė nieko nežinanti.

„Mes važinėjame po mokyklas, nieko nežinau“, - sakė S. Eitavičienė.

Nubaudė už pažeidimus

„Šiaurės rytai“ rašė, kad gruodžio 30 dieną Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmai nubaudė tris medžiotojus, kurie neleistinu metu sumedžiojo briedžio patelę. Tarp medžioklių buvo ir Seimo nario sūnus Ričardas Rinkevičius.

Neteisėtai sumedžiojus briedžio patelę padaryta 3 595,28 eurų žala aplinkai.

Visiems trims medžiotojams atimta teisė medžioti vienerius metus bei paskirta 800 eurų bauda kiekvienam. Be to, briedę nušovusiam medžiotojui R. Rinkevičiui konfiskuotas šautuvas su priedais bei automobilis, kurį naudojo kaip administracinių nusižengimų priemonę – gabeno nušautą gyvūną, o vėliau jo skerdieną. Jis turėjo atlyginti ir padarytą žalą gamtai.

Ir šis nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video